ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входа



Статистика

Онлайн всего: 59
Гостей: 59
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Зміст назви повісті І. Франка «Перехресні стежки»

Назва повісті багато в чому символічна. «Перехресні стежки» — це усе жит­тя людини, яке перехрещується з іншими, це перехрестя інтересів, думок і на­дій героїв.

Герої Франка далеко не ідеальні. Вчинками різних людей керують різні мо­тиви, бо й люди не однакові. Так, благородним й близьким до людей зображе­но отця Зварича. На відміну від традиційного в літературі образу священика-ха- барника, отець Зварич — справжній пастир, духовний отець для своїх парафіян, їхній порадник і помічник. Євгеній Рафалович дуже цінує його дружбу і звер­тається за порадою до нього. Але от що цікаво і чого не було у творах інших ав­торів — Франко показує, як може розумна людина йти на компроміс, коли це вигідно, навіть зі своїми ідейними противниками, при цьому не поступаючись своїми принципами. Так, Рафалович користується допомогою лихваря Вагмана, хоч і не знає достеменно, чому той це робить. А ось пан бурмістр, що прагнув поразки Брикальського, допомагає Рафаловичу провести селянське віче — надає приміщення, обхитривши пана старосту. Що це? Просто перехрестя інтересів. Просто такі перехресні стежки у цьому житті. На диво сплітаються вони, тчуть полотно людської долі з любові й ненависті. Так перехрестилися долі Рафалови- ча, котрий кохав Регіну і недолюблював жорстокого свого домашнього інструк­тора Валеріана Єтальського. І так вже доля розпорядилася, що його кохання ніби поглинула ненависть Єтальського, який одружився з Регіною. Чи такі вже випадкові перехрестя людських доль? А може, людина за все в житті розплачу­ється, і особливо за ненависть, відразу, недобрі вчинки. Так сталося з багатьма іншими героями повісті. За вбивство Вагмана Шпадельський розплатився втра­тою розуму, тяжкою хворобою, а Шварца викрив він же, коли його, зрадженого Шварцем і покинутого напризволяще у Берліні, привезли додому. З безлічі за­плутаних перехресних стежок людської жадоби, ненависті, заздрощів ледве вда­лося виплутатися ні в чому не винному Рафаловичу. Але й це тільки на якийсь час. Бо життя людське триває, і кожному через усе життя доведеться розплуту­вати проблеми, оцінювати перехрестя інтересів і знову й знову перехрещувати свою життєву стежку з безліччю інших.

Таким є зміст назви повісті І. Франка «Перехресні стежки». Повісті сучасної й актуальної з огляду на ідею відшукання компромісу серед численних перехрес­них стежок суспільних і людських інтересів.



Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 159 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz