ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Сучасне прочитання лірики І. Франка

Про творчість І. франка написано так багато, що, здається, годі було б і на­магатися щось додавати. Це так, але кожне нове покоління має право на своє прочитання класики. Інакше класика б уже давно не була нікому потрібна.

Що ж передусім привертає увагу, коли читаєш вірші І. Франка? Неодноз­начність мислення, постійна наявність другого змістового плану. Зокрема, зна­менитий «Гімн» завжди тлумачили як заклик до революційних дій знедоленого народу. Може, й це правильно. Але Франко писав не примітивно. Вчитаймося:

Вічний революціонер —

Дух, що тіло рве до бою...

Хіба тільки на барикадах можна змагатися «за поступ, щастя й волю»? Мож­ливо, поет оспівував дух творчого неспокою, який керував ним усе життя, до­помагаючи долати власні сумніви, злі плітки й нарікання недругів, нерозуміння з боку самого народу, задля якого працював. Це нині іменем І. Франка назва­ли Львівський університет і ще багато інших закладів, але за життя йому там не дали викладати. Тому бойовий дух поезії «Гімн» увібрав у себе й рішучість, і мужність, і віру:

Вічний революціонер —

Дух, наука, думка, воля Не уступить пітьмі поля.

Він добре розумів, у чому революційність думки — у вірі в майбутнє свого народу, якому так потрібна зараз освіта, щоб зрозуміти свій шлях. Тому так пе­реконливо звучать рядки з вірша «Гріє сонечко»:

Сійте в головах Думи вольнії,

В серцях жадобу Братолюбія...

Сійте! На пухку.

На живу ріллю Впадуть сімена Думки вашої!

До кого звернені ці рядки? Перш за все до національної інтелігенції. Звідси й образ Каменяра, що прикутий до великої скелі народної долі власним обов’яз­ком перед ним. «А далі тисячі таких самих, як я...» Кожен читач сьогодні розу­міє, що вірші Франка завжди були алегоричними. Не про видобування каменю йдеться у «Каменярах», а про тяжку працю чесних людей, що опікуються долею народу, рівнем його культури і життя. їх можна порівняти хіба що з працею ка­менярів. Ця праця так само потрібна людям, навіть якщо сьогодні вони цього ще не розуміють. «Лупайте сю скалу!» — закликає І. Франко, всім своїм життям показуючи приклад працездатності і самовідданого служіння своєму народові.

Чи розуміє сучасний читач поезію великого Каменяра? Мислячий читач за­вжди зрозуміє велич думки розумної високоосвіченої людини, яка мусила захо­вати між зовнішніми образами глибокий біль за долю свого народу і віру в його світле майбутнє.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 100 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz