ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Весняні мотиви у ліриці Лесі Українки

У кожного поета є улюблена пора року, яку він оспівує, яка надихає його. У творчості Лесі Українки, здається, найчастіше зустрічається мотив весни.

Весна постає у багатьох символічних значеннях. Часом це протиставлення осіннім настроям і суму. Згадаймо:

Гетьте, думи, ви, хмари осінні!

То ж тепера весна золота!

Так починається один із найвідоміших віршів «Сопіга 8рет зрего», мотив якого — надія і сподівання щастя — стає провідним для всього написаного, для всього життя Лесі Українки. Такою бачить весну лірична героїня з вірша «В магазині квіток», яка серцем чує поклик весни-чарівниці і шукає ознак вес­ни у квітах. Проте весна не лише у квітах — у співі соловейка, у молодих надіях і снах, бо весна — це символ відродження і самого життя:

Знов весна і знов надії В серці хворім оживають.

Знов мене колишуть мрії.

Сни про щастя навівають.

Поетеса завжди уміла слухати весну і чути її голоси — від дзвону й голосу до тихого шепотіння. Саме так звучить весна у вірші «Стояла я і слухала весну». Алітерації на переміжні «с» — «х» та «л» на диво точно відображають живі зву­ки весни, які нікого не залишають байдужими. Її можна кликати, а можна бо­ятися й думати про неї, та все ж весна перемагає все, як визнає поетеса у вірші «Перемога».

Тихо думка шепоче: «Не вір тій весні!»

Та даремна вже та осторога, —

Вже прокинулись мрії і співи в мені...

Весно, весно, — твоя перемога!

Іноді у віршах про весну зітхне смуток і жаль, але знову весна перемагає — і поганий настрій, і розпач, і, здається, хворобу. Саме навесні, коли заквітча­ється земля, розумієш, яке щедре життя, як багато наділив нас Бог. Саме такий мотив вдячності і захвату звучить у вірші «Давня весна». Здається, що чекати на­віть від весни, коли ти хворий («А я лежала хвора й самотна»)! Але поетеса по­бачила головне: весна — це дар життя, що вічно відновлюється навесні, і вона несе свої дарунки всім, варто лише схотіти їх побачити і зуміти бути вдячним за кожен подих свіжого вітру, за зорі і квіти весняні, за те, що життя прекрасне і воно триває, поки ти живо й трепетно сприймаєш його знаки:

Моя душа ніколи не забуде

Того дарунку, що весна дала;

Весни такої не було й не буде.

Як та була, що за вікном цвіла.

Поезія Лесі Українки багатогранна й різноманітна, однак весна — централь­ний образ її поезії — символ надії і любові, символ життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 123 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz