ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Засудження хижацького ставлення до природи у драмі-фесрії Лесі Українки «Лісова пісня»

Драма-феєрія «Лісова пісня» написана гце 1911 року, проте актуальна й досі завдяки таланту Лесі Українки, яка дуже точно відчула одну з головних істин — усе на світі живе і пов’язане між собою.

Саме таким є ставлення до природи одного з героїв «Лісової пісні» дядька Лева. Він розумів природу і ставився до неї з повагою саме як до живої істоти. Та й лісових мепіканців — персоніфіковані образи природи — добре розумів. Він жив у гармонії з усім світом саме тому, гцо не вважав себе царем природи. Лісові мепіканці відповідають йому такою ж повагою. Так, на нетерплячу й роздрато­вану мову Русалки сам Лісовик заперечує, гцо «давно б уже не стало сього дуба», якби не дядько Лев. Добре розуміючи ліс, він «заклявся на життя, гцо дуба повік не дасть рубати». Проте не всі так мислять і відчувають, як оцей герой. Його се­стра, мати Лукапіа, сприймає ліс як гцось суто матеріальне: його можна продати й мати з того зиск. Саме так вона й учинить після смерті Лева. Здавалося б, її син Лукаш зумів піднестися над таким хижацьким ставленням до природи, адже його сопілка так дивно грає, як може звучати лише сама природа: від цієї гри розцвітає пишніше дика рожа, стає білішим цвіт калини, починає кувати зозуля й співати соловейко. Кохання до Мавки народжується в гармонії з природою. Та от біда — Лукаш у своєму побутовому житті не в змозі дорівнятися до своєї душі. Про це йому говорить Мавка: «Не зневажай душі своєї цвіту». Та годі й говори­ти про поезію, коли втручається матеріальне. Втіленням хижацького ставлення до природи є Килина та мати Лукаша. Вони ладні усе навколо перетворити на гроші, бо тільки їх цінність визнають. Тому й від дуба лишився лише пеньок, тому й продано чорного цапа, гцо був при конях. Тож дядько Лев розумів, для чого треба його тримати, а тепер нікому спинити недолугих жадібних людців у їхньому бажанні усе загарбати й продати. Та природа й сама жорстоко мститься за зневагу й нерозуміння: злидні обсідають хату, коні гинуть з невідомої людям причини, а хата спалахує вогнем, коли Килина намагається свідомо зниіцити за­кляту у вербу Мавку.

Драма-феєрія «Лісова пісня» містить у собі глибоку філософську думку: лю­дина — це частина всесвіту, як і природа. Жити у гармонії з природою — зна­чить розуміти світ навколо себе, дотримуватися закону любові до всього живого. Хижацтво ж у ставленні до природи завжди карається.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 124 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz