ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Актуальність драматичної поеми «Бояриня» у наш час

Багато десятиліть драматична поема «Бояриня» була під найсуворішою за­бороною. Вже сам цей факт свідчить про ставлення до головної проблеми тво­ру — проблеми національної гідності українців, проблеми патріотизму, право на який, на жаль, ще й досі не всі визнають.

Чого ж так боялися у цій поемі? Конфлікт драматичної поеми «Бояриня» ґрунтується на протиставленні і протистоянні двох світів — України і Мос­ковщини, як і на протистоянні двох психологій, двох світоглядних і мораль­но-етичних позицій. З позицією козацької старшини читач знайомиться через діалог Івана та Олекси Перебійного зі Степаном — це позиція патріотів Укра­їни, обурених і засмучених наслідками Переяславської ради. Протилежна по­зиція — це позиція тих, хто зрікся національної ідеї, перейшовши на службу до російського царя. Сюжет драматичної поеми вигаданий і має романтичний

характер, але розгортається на тлі історично-побутових реалій Росії та Укра­їни другої половини XVII століття. Зображення моралі і побуту Москви того часу вочевидь негативне, і в читача може виникнути хибна думка щодо русо­фобії Лесі Українки, бо ця думка лежить на поверхні. Але це не так. Головна думка Лесі Українки — це довести, що українці — самостійна європейська нація з героїчною і трагічною історією та високим рівнем морально-етичних застав, яка гідна поваги. Ставлення до українців як до рабів не може не обу­рювати не лише її героїню Оксану, а й саму поетесу. І для Лесі Українки цей сюжет — привід осмислити сучасну їй національно-політичну ситуацію, дуже схожу на часи Руїни: зневажалася культура українського народу, заборонялася мова, перекреслювалася історія, підкуплялася інтелігенція. Отож драматична поема «Бояриня» мала звернути увагу сучасників на болючі проблеми націо­нального буття, пробудити національну гідність. І сьогодні поема «Бояриня», покликана до життя ображеним національним почуттям, нагадує про невми­рущі цінності: патріотизм, національну гідність. Справжній патріот визнає це право за кожним народом. Отож не слід наділяти ярликом націоналіста того, у кого душа болить за свій народ і його долю. А це патріотизм, без якого немис­лима порядна людина жодної нації.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 105 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz