ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Зміст назви повісті 0. Кобилянської «Людина»

У назві кожного твору відображається головна думка. Отож назва повісті на­лаштовує на певне сприйняття сюжету, проте суть самого слова розкривається саме через розуміння твору.

У центрі уваги героїня не зовсім звична. Олена Ляуфлер — розумна й гарна дівчина, освічена, впевнена в собі, своїх силах. Вона закохана і відстоює своє право на кохання, на вільний вибір, на людську гідність. Здається, таке варто лише вітати. Та суспільство не квапиться схвалювати такий спосіб життя і мис­лення, адже жінка тут зовсім не вважається за людину. Усе має вирішувати чо­ловік. Отож і радять батькові зламати непокірливу дочку, аби погодилася піти за нелюба. То, може, вони мають рацію? Адже коханий Олени помер, а жити якось треба, та й батьків жаль. То правда, жаль батьків і треба якось улаштовувати­ся. Отож і одружується старша сестра з багатим чоловіком, проте не квапиться допомагати родині. Хіба ж назвеш допомогою надання в оренду на невигідних умовах шматка землі у селі! Ні, не по-людськи це якось. Людяна до свої близь­ких саме Олена. Вона тяжко працює, намагаючись утримати родину, зробити за­тишним життя матері й сестер. Навіть її мати, «колись гарна і горда женщина», зломилась. Вона могла лише плакати. Старша заміжня сестра лише повчала, що жінкам освіта не потрібна, бо вони тоді стають непокірними, як Олена. І це да­вало тій сестрі право перетворити молодшу сестру чи не в наймичку. Очевид­но, що для Олени бути людиною означало брати на себе відповідальність за свої рішення, за своїх близьких. Це розуміння прийшло до дівчини пізніше. Адже спочатку вона відстоювала право свободи і вибору перш за все для себе. Саме в цьому вбачала справедливість: «Моральна нужда і абсолютна бідність — се одне й те саме. Наслідки їх однакові». Проте життя змушувало піклуватися не лише про себе. Добре бути людиною — вільною, свідомою своєї гідності, та коли на тобі лежить відповідальність за інших, треба шукати компроміс. Ольга Кобилян- ська показує, що цей світ — чоловічий, що саме чоловіки вирішують і диктують правила. А для жінки лишається лише одне: бути покірливою, гарною, лагідною і забути, що ти — теж людина. Тому так гірко плаче перед вінцем Олена Ляуф­лер, а Фельс зовсім не розуміє тих сліз, сприймаючи їх на свій лад.

Отож повість Ольги Кобилянської має назву «Людина», бо через увесь твір доводить, як важко жінці залишатися у сучасному суспільстві людиною, як не­легко відстоювати це право.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 130 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz