ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Образ України в циклі П. Тичини «Скорбна мати»

Цикл «Скорбна мати» написаний 1918 року і має присвяту «Пам’яті моєї ма­тері». Разом з тим важливу роль відіграє у цих віршах і біблійний образ Божої Матері. Отже, образ матері постає і як утілення конкретної жінки-матері поета, і як уособлення Матері Божої, і як символ матері-України.

Така символіка дозволяє П. Тичині піднестися до широких узагальнень у змалюванні теми. Образ Матері Ісуса поет змальовує як символ вічних мораль­них цінностей, як уособлення вселенської матері-страдниці. Це до неї звернені слова всієї землі: «Побудь, побудь із нами!» У наступних рядках поет висловлю­ється ще відвертіше:

Як страшно!., людське серце До краю обідніло.

Відтак стає зрозумілою ще один смисловий шар: рідна земля поета, сама Україна благає Матір Божу про заступництво, благає вказати шлях до Ісуса. І у відповідь звучать слова:

—    Не до Юдеї шлях вам,

Вертайте й з Галілеї.

Ідіте на Вкраїну,

Заходьте в кожну хату, —

Ачей вам там покажуть Хоч тінь Його розп’яту.

Глибока іронія і разом з тим тривога і сум у цих словах, бо лише тінь Ісуса витає над Україною. Зневіра звучить у словах Матері, бо і Його воскресіння, здається, нездатне вже врятувати цю землю:

Не буть ніколи раю У цім кривавім краю.

Так трагічно змальовано криваві події в Україні 1918 року у трьох частинах ци­клу «Скорбна мати». Але у четвертій, останній частині, яка починається так само, як і перші три, — словами «Проходила по полю», звучить риторичне запитання:

—    І цій країні вмерти? —

Де він родився вдруге, —

Яку любив до смерті?

Автор висловлює надію на те, що житиме Україна — край, де серед криваво­го розбрату вдруге народився вселюдський син. Глибокий драматизм подій, су­часником яких був П. Тичина, показано через одвічну тему «мати — син». При­чому образ Матері — це образ Матері Божої, і людської, і узагальнений образ України, долею якої переймався поет.

Так, у символічному циклі «Скорбна мати» Павло Григорович Тичина ви­словив тривогу за долю України, матері-землі, вічної страдниці і уособлення ви­сокої любові.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 181 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz