ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Інтимна і пейзажна лірика В. Сосюри

Ім’я в. Сосюри завжди асоціюється з його інтимною і пейзажною лірикою. Справді, велика популярність пояснюється щирою проникливістю образів, ви­сотою почуттів, щемливою ніжністю мови.

Здається, поет мав право сказати із юною зухвалістю:

Так ніхто не кохав. Через тисячі літ лиш приходить подібне кохання.

Ця поетична гіпербола якоюсь мірою визначає суть усієї поезії В. Сосюри. Безмежність почуття переповнює поета, підносить над землею, залучає до все­світу, бо «в день такий розцвітає весна на землі і земля убирається зрання». Об­раз весни повторюється. Він має не тільки буквальне значення початку розквіту дерев і трав, але й алегоричне — народження кохання й самого життя. Бо хіба можна жити без кохання? Почуття, висловлене у поезії, сягає зірок, ліричний герой каже: «Я для неї зірву Оріон золотий». Поет передає почуття гармонії зі всесвітом, з живою природою навкруги, і основа цієї гармонії — любов. Саме такий підхід до теми кохання й природи бачимо і в інших віршах, зокрема у по­езії «Білі акації будуть цвісти»:

Білі акації будуть цвісти в місячні ночі жагучі, промінь морями заллє золотий річку, і верби, і кручі...

Поет ніби запрошує розділити з ним радість молодості і кохання. Багатство метафор передає неповторну картину щасливого єднання закоханих: «Будем іти ми з тобою тоді в ніжному вітрі до рання», «вип’ю я очі твої молоді, повні ту­

 

ману кохання». Пейзаж виконує роль не стільки фону, скільки учасника подій. У незмінності і звичності пейзажу запорука душевного затишку, почуття тепла, як біля матері: «Солодко плачуть в садах солов’ї, так, як і завжди, незмінно». І кохана стає ще ближчою, бо вона своя, така рідна, і зізнається їй поет:

В тебе і губи, і брови твої.

Як у моєї Вкраїни.

Ці рядки звучать зворушливо й щиро, бо за ними приховано так багато по­чуття. Так завжди у віршах В. Сосюри: людина і природа гармонійні, бо вони пов’язані єдністю теплого почуття любові. Здається, в усій природі щедро роз­лите кохання. Купайся в ньому, радій життю і дякуй за кожну прожиту мить. Саме такі почуття викликають вірші В. Сосюри. І в цьому секрет незмінної по­пулярності поета.

 Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 803 | Рейтинг: 5.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz