ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Риси реалістичної повісті у творі Бальзака «Гобсек»

I.      Ідея написання «Гобсека». (За задумом автора, повість «Гобсек» мала уві­йти до великого циклу романів «Людська комедія», над яким Оноре де Баль- зак працював протягом усього життя. Створюючи «Людську комедію», автор прагнув змалювати сучасне йому суспільство таким, яким воно було. Це зу­мовило стиль написання повістей та романів — реалістична проза.)

II.     Риси реалістичної повісті у творі Бальзака «Гобсек».

0.     Реалістичне зображення суспільства. (Бальзак намагався якомога реа­лістичніше змалювати сучасне йому суспільство, не приховуючи жодної вади соціуму, часто спеціально наголошуючи на них. Суспільство зобра­жено всебічно, а не тільки окремі риси. Ми бачимо і політичну, і еконо­мічну ситуації, бачимо і психологію персонажів. У цьому реалізм творів Бальзака.)

1.     Змалювання образів. (Усі персонажі, що діють у повісті, — типові обра­зи. У кожному з персонажів своєї «Людської комедії» в цілому і кожно­го твору її зокрема Бальзак намагається показати певний суспільно-пси­хологічний тип людини. Реалістичність полягає у неоднозначності цих персонажів: жоден не постає перед нами носієм тільки однієї риси, ко­жен з них — складна та суперечлива особистість — так само, як у житті не трапляється людей, лише скупих чи винятково добрих, без жодного не­доліку.)

2.     Художні прийоми реалістичної прози. (У своїй повісті «Гобсек» Оноре де Бальзак використовує типові прийоми реалістичної прози. Реалістичний портрет допомагає нам уявити персонажів. Пейзаж або інтер’єр дає уяв­лення про місце подій і не більше, він не має прихованого емоційного навантаження, ці частини твору слід сприймати як декорації.)

3.     Риси романтичного. (У реалістичній прозі Бальзака наявні поодинокі елементи романтизму. Певна загадковість є у самому образі головного ге­роя — Гобсека. Ми не маємо жодних відомостей про його минуле, його теперішнє також сповнене загадок та таємниць для нас. Філософський розум та неабияка здатність впливати на людей (не тільки шляхом шан­тажу, але й певними прийомами психологічного маніпулювання) — також романтичні риси в образі Гобсека. Проте реалістичне у повісті значно пе­реважає над романтичним.)

III.     Значення повісті «Гобсек». (Повість «Гобсек» — частина грандіозного задуму Бальзака. За її допомогою ми маємо можливість дізнатися про сучасне пись­менникові суспільство. Усі образи реалістичні та надзвичайно «живі». Події розгортаються на тлі суспільних та політичних перетворень у Франції почат­ку XIX століття. Типовість образів має велике значення для реалістичного змалювання тогочасної дійсності.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 140 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz