ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

«Втрачені ілюзії» Емми Боварі з однойменного роману Г. Флобера

Видатний французький прозаїк Флобер започаткував літературу принципово нову, проте наслідуючи головні принципи художньої творчості, що побутували у його часи. Головним завданням письменник вважав дослідження та змалювання суспільства у своїх творах, і це, на мою думку, вдалося Флоберові якнайкраще.

На створення соціально-побутового роману «Пані Боварі» Флобер витратив п’ять років творчої наполегливої праці. Багато уваги письменник приділяв не тільки змісту, але й формі своїх творів. Флобер писав про важливість добірної та художньої мови, яка допомагає створити довершений твір, передавши у ньо­му свій задум та ідею.

Головний персонаж роману Флобера — Емма Боварі. Її життя видається чита­чам по-справжньому трагічним. Сюжет роману, на перший погляд, дещо звичний, можливо, навіть банальний. Емма, перебуваючи в полоні романтичних ілюзій, розчаровується у своєму чоловікові та зраджує його спочатку з одним коханцем, а потім з іншим. Пізніше, остаточно зневірившись у можливості знайти таке ко­хання, якого вона прагне, загнана у кут своєю неспроможністю розплатитися з лихварем, Емма отруюється миш’яком, скінчивши таким чином своє нещасли­ве життя. Проте така ніби побутова трагедія пані Боварі має глибоке соціальне, психологічне підґрунтя. Флобер зображує трагедію Емми на соціальному тлі. Під час виховання у монастирі Емма починає читати модні на той час романи, у яких тільки й було, що коханці, інтриги, безкінечні любовні історії. У Емми з’являють­ся романтичні, відірвані від життя ілюзії щодо романтичного кохання, ці ілюзії і спричиняють трагічний розвиток та таке ж закінчення життя молодої жінки. Най­страшніше навіть не те, що романтичне кохання, оспіване у модних романах, не зустрічається у реальному житті, а те, що ці історії насправді порожні. Все почут­тя у них — тільки у манірних словах та жестах, у зовнішньому антуражі, а не вну­трішній силі та красі стосунків між чоловіком та жінкою. Емма намагається су­перечити світові, який оточує її, вона хоче відійти від буденності, сірості, рутини. Порятунок від прозаїчного життя вона бачить саме у коханні, проте не вміє роз­биратися у людях: провінційний донжуан Родольф приваблює Емму зовнішньою, порожньою красою своєї поведінки. Скоро молода жінка розчаровується у кохан­ці, згодом розчаровується і в наступному — Леоні. Намагаючись втекти від сірості та паскудства, Емма стає їхньою жертвою. Про це свідчить і закінчення життя го­ловної героїні: вона помирає не від розбитого серця, а вчиняє самогубство через неспроможність розплатитися з лихварем, через злидні та сором. Смерть жінки супроводжують вульгарна пісня жебрака під вікном, описи страшної та болісної смерті від отрути створюють у читача враження не трагічної загибелі романтичної героїні, самогубства через далеко не романтичні причини.

Проте не слід жорстоко засуджувати Емму Боварі, адже вона стала жертвою свого часу. Підзаголовком роману слугує фраза «Провінційні звичаї». З цього розуміємо, що історія пані Боварі — не тільки поодинокий випадок трагічної долі жінки, яка стала жертвою власних ілюзій. Пані Боварі — це характерний для епохи тип. Доля Емми дає читачам уявлення про ситуацію у французькому суспільстві часів Флобера. І водночас цей образ є повчальним для людини будь- якого сторіччя та національної приналежності. Флобер — видатний французь­кий письменник, який майстерно зобразив «провінційні звичаї» свого часу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 239 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz