ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Жанрова своєрідність твору Г. Флобера «Пані Боварі»

«Час Краси минув. Реальний світ, з яким має справу митець, — світ кольору плісняви», — писав Флобер. У своєму романі «Пані Боварі» письменник намага­ється відтворити навколишній світ, якого б кольору він не був, якомога реаліс­тичніше. Коли критики закидали йому зображення цього «кольору плісняви», видатний французький прозаїк казав, що цей світ так само огидний йому, як і критикам, як і творчо мислячим людям. Але цей світ існує, тож його має бути зображено в літературі.

За жанром твір «Пані Боварі» — соціально-побутовий роман. Але Флобер удосконалює цей жанр, додаючи власні ідеї та порушуючи важливі проблеми. Роман не тільки змальовує побут французької провінції: за цим побутом, за жит­тям однієї-єдиної жінки постає ціле суспільство, ціла епоха його розвитку. Міс­та, у яких відбувається дія роману, абсолютно однакові. Цим прийомом Флобер передає дуже важливу ідею — сюжет, зображений у романі, не оригінальний, бо існують у французькій провінції сотні таких міст, а цих містах живуть сотні жі­нок, схожих на пані Боварі. За побутовими подіями роману ми бачимо важливі соціальні та політичні перетворення у житті Франції. Флобер не вдається до аб­страктного аналізу цих подій, розмірковування над їхніми поганими чи гарними наслідками. Письменник йде іншим шляхом: він змальовує долю однієї жіньси, показуючи таким чином вплив важливих змін на державному рівні на долю зви­чайних людей, які не мають стосунку до політики чи суспільної діяльності. Чи не це найкраще пояснення того, що відбувається у соціумі?.. Цікаво, що роман має риси сентиментальної прози, у той час як сам соціально-побутовий роман є суто реалістичним твором: у ньому зображено типових для епохи персонажів. На прикладі долі однієї людини ми бачимо картину часу, бачимо вплив суспіль­ства на звичайну людину.

Саме побутово-соціальний устрій багато в чому призводить до трагічної і, на жаль, достатньо банальної долі Емми Боварі. Романтичних ілюзій вона набуває під час виховання, читаючи романи, що не мають жодного стосунку до дійснос­ті. Виховання Емми не дає їй головних знань та вмінь: вміння цінувати якос­ті людської душі, а не зовнішні прояви почуттів. Ще Петрарка казав, що «вмі­ти висловити, наскільки кохаєш, значить мало кохати». Емма не розуміє цього, тому швидко розчаровується у своєму чоловікові Шарлі, так само швидко роз­чаровується у коханцях Родольфі та Леоні. Чи не головною вадою суспільства, у якому живе Емма і яке змалював Флобер, є сірість, паскудство, буденність. Це світ манірності та поверховості почуттів та дій. Світ, у якому Краса вмерла, бо, за висловлюванням самого Флобера, час Краси минув. Настає новий час, який неможливо прийняти та полюбити людині, що прагне романтичних стосунків, краси почуттів. Але цей світ тим більше не приймає людину, яка прагне реалі­зації своїх ілюзій щодо романтичних стосунків. Емма не приймає цей світ так само, як цей світ не приймає Емму.

Оповідаючи історію пані Боварі, Флобер створює прекрасний соціально-по­бутовий роман, розширюючи межі цього жанру, порушуючи важливі суспільні та морально-етичні проблеми.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 275 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz