ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Справжні та уявні цінності у жипі героїв роману Ч. Діккенса «Домбі і син»

Роман «Домбі і син» засвідчив творчу зрілість Чарльза Діккенса. У цьому творі широко відображене англійське суспільство того часу. Що ж за цінності правили у тому суспільстві?

Про це можна судити з опису життя головного героя — містера Домбі. Для нього єдиною метою існування і єдиним сенсом життя є авторитет і процві­тання його торгового дому. Комерційні інтереси настільки захопили містера Домбі, що не залишили місце для нормальних людських почуттів. Здається, він усіх ладен оцінювати як вдале чи невдале придбання. Так він ставився до першої дружини, питаючи в себе, чи йому жаль її, матері своїх дітей. Відпо­відь була жахливою за своєю цинічністю: «...він буде засмучений і виявить се­ред свого столового срібла, меблів та інших хатніх речей відсутність якогось предмета, яким варто було володіти і втрата якого не може не викликати щи­рого жалю».

Гроші стали єдиною цінністю у житті містера Домбі, і цю істину він нама­гається передати сину. Однак Поль з дитячою безпосередністю відшукує най­більш точне заперечення, запитуючи, чому гроші не врятували мами. Та й це не вразило холодного черствого пана Домбі. Гроші для нього важать аж за­надто багато, бо дають можливість купити все: повагу у суспільстві, респекта­бельність фірми, навіть другу дружину він купує у її матері. Едіт розуміє це і гидує шлюбом, хоч і погоджується на нього, бо це єдиний спосіб звільнитися від матері. А мати її не краща за містера Домбі, бо зробила дочку вигідним то­варом, за який можна отримати чимало грошей. Здається, ситуації, змальовані в романі, настільки безнадійні, що годі й сподіватися від героїв на іншу дум­ку. На перший погляд, гроші так надійно захищають їх від негараздів, що вони ніколи не відчують себе нещасними, самотніми, бідними. Однак усе зміню­ється, коли містер Домбі розорюється. Небагато людей залишається біля ньо­го. Але це люди, які не зрадять, бо не користолюбство керує ними. Розуміння, усвідомлення справжніх цінностей приходить до містера Домбі болісно, через страждання й приниження, коли його помічник Джеймс Каркер зваблює його дружину Едіт й розоряє його. Негаразди у житті змушують його по-іншому подивитися на увесь світ, що здавався таким надійним і зрозумілим, на дочку Флоренс, яка зберегла у душі і любов до батька, і здатність прощати.

Отож у романі «Домбі і син» Діккенс, аналізуючи проблеми моралі у сучас­ному йому суспільстві, доводить, що головні цінності цього світу — це не гро­ші, а любов, доброта, здатність співчувати — усе, що робить світ прекрасним, а людей щасливими.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 145 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz