ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Тема сім’ї та виховання у романі Ч. Діккенса «Домбі і син»

Тема виховання є однією з провідних тем англійської літератури. І у твор­чості Ч. Діккенса вона одна з головних, отож не випадково, що у романі «Домбі і син» тема виховання так чи інакше проявляється у кожній сюжетній лінії.

Виховання дитини починається у сім’ї. Роман розпочинається ніби ідилічною картиною: батько милується новонародженим сином і дякує дружині за це щастя. Старша дочка Флоренс притулилася до матері. Та не миром і спокоєм віє від цієї картини, бо немає в ній любові. Для батька народження сина дуже нагадує вдалу комерційну угоду — тепер є кому продовжувати його справу. Автор іронічно за­уважує, що й сама «Земля була створена для Домбі і Сина, щоб вони могли вести на ній торговельні справи». Дівчинка ж для цього не годилася, тому й не діста­лося їй ні крихти батьківської любові. Флоренс мовчки й покірно терпіла цю не­любов батька і не тільки не ревнувала брата, але й щиро його любила. Видатний
художник, майстер деталі, Діккенс змальовує символічну картину на початку ро­ману: дитя лежить у колисці під самим каміном, щоб не змерзло. Так, Поль Домбі міг змерзнути у цьому холодному домі, де не було любові. А він так хотів любити увесь світ, і щоб його, неодмінно усі любили. Тому так гірко стало хлопчикові від суворих слів міс Блімбер, до школи якої його віддав батько. Він з дитячою безпо­середністю пропонує любити його, незважаючи на дивацтва, адже він любить усіх. Та Полю було нелегко вписатися у сувору й безглузду систему виховання школи Блімберів, де студіювалися напам’ять лише древні мови, аби тільки діти не мали й хвилинки вільного часу на споглядання неба то в зорях, то в хмарах, як це любив робити юний Домбі. Серце його було відкрите добру і любові, навіть розбишаки не сміли ображати цього тендітного хлопчика. Та його вбила сама бездушна сис­тема. Діккенс показує хибність сучасної йому системи виховання як невиправда­но суворої й позбавленої любові, без якої виховання неможливе. Про це свідчить й інша сюжетна лінія. Дуже показовим є приклад виховання Едіт Грейнджер, яку купив собі за другу дружину батько Поля. Саме так. Купив у її матері, яка зроби­ла власну дочку вигідним товаром, спотворивши душу дівчини.

По-різному складається доля героїв роману, проте симпатії Діккенса на боці тих, хто, не володіючи складними педагогічними методиками, вміє виховувати дитину за законами любові і вміє любити сам.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 158 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz