ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Еволюція образу Раскольникова (за романом «Злочин і кара»)

Образ Родіона Раскольникова — один з найскладніших образів російської та світової літератури в цілому. Окрім надзвичайної глибини та психологічності образу головного персонажа роману «Злочин і кара», не підлягає сумніву і його важливість: адже через цей образ Достоєвський розкриває по-справжньому ві­чні, глобальні проблеми людства.

Родіон Раскольников бачить навколо себе суспільство і світ. Це суспільство несправедливості, підлості та жорстокості. З кожним днем свого життя Родіон сповнюється презирством до світу та людей, він бачить підлість у кожному, він уже готовий усіх людей визнати жорстокими, злими, підлими. Поступово у ньо­му визріває надзвичайно складний внутрішній конфлікт, який згодом втілить­ся у його діях. Останньою краплею стають негаразди з його рідними. Я думаю, слід добре розуміти, що причиною злочину Раскольникова не бажання отримати гроші, а зовсім інші, глибокі суперечності його натури.

Конфлікт, що виникає у душі Раскольникова, його внутрішнє роздвоєння (подивімося на прізвище персонажа — Раскольников — розкол, роздвоєння вже закладено у прізвищі!) сягає найвищої точки. Не приймаючи суспільство, Рас­кольников доходить до заперечення цього суспільства. Багато прикладів такого заперечення знаємо ми в літературі... Але ні, Раскольников іде далі слів — він заперечує суспільство своїми діями, злочинними діями. Родіон каже, що вчинив вбивство не для того, щоб допомогти матері чи отримати гроші, він зізнається, що вчинив вбивство для себе, для самого себе, щоб зрозуміти, хто він, «тварюка тремтяча чи право має».

У цьому головна філософська проблема роману. Чи можлива нерівність лю­дей у їхніх моральних правах, чи хтось «має право»?.. Мене вразив епізод, у яко­му Раскольников ставить це питання Соні. Але Соня не сприймає такого питан­ня, вона каже, що ніхто не давав їй права судити людей, вирішувати їхню долю. Образ Соні має велике значення для розкриття образу Раскольникова. Вона є носієм важливої ідеї — ідеї життя за християнськими цінностями, любові до сво­го ближнього, необхідності заслужити прощення, очищення стражданнями та покаянням. Саме Соня відроджує Раскольникова до нового життя, її всеперема- гаюча сила любові та віри трансформує особистість Родіона.

Раскольников ставить над самим собою злочинний експеримент, у результа­ті якого йому доводиться пройти складний та суперечливий шлях від страждан­ня через злочин до страждання та очищення. Страждаючи від суспільного зла, Раскольников вирішує, що вихід з цього кола у доведенні своїх особливих прав. Проте він не розуміє, що вихід цей хибний, що людське життя є найвищою цін­ністю, яка залишається такою за будь-яких умов. Через свій злочин Родіон має бути покараним, але не каторгою чи формальним покаранням, а стражданням від розуміння своєї помилки, хибності думок. Внутрішня кара Раскольникова страшніша за будь-яку каторгу. Проте саме через страждання він знаходить но­вий, інший шлях...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 1863 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz