ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

«Діалектика душі» толстовських героїв

Задум масштабного епічного твору «Війна і мир» Л. Толстой змінював де­кілька разів. Врешті-решт, видатний російський письменник дійшов висновку, що історичні події, суспільні перетворення, соціальний устрій в цілому можна змалювати тільки через окремі особистості, долі людей та родин.

Простежуючи долі головних персонажів, Толстой використовує особли­вий прийом, притаманний багатьом його творам. Так звана «діалектика душі» посідає важливе місце у творчому арсеналі письменника. Персонажі роману «Війна і мир» змальовані реалістично, їхні внутрішні перетворення показано через взаємодію суперечностей. Так само як і історію Росії змальовано у про­тиставленні війни та миру. Це також діалектика, діалектика душі цілої дер­жави, душі епохи та етапу історичного розвитку. Проте діалектика душ героїв не спричиняє гострого внутрішнього конфлікту, як, наприклад, у творах До- стоєвського, а створює багатогранні правдиві образи, цілісні у взаємодії про­тилежностей.

Важливим чинником у створенні картини життя роману «Війна і мир» є людське спілкування у найширшому сенсі. Людське спілкування — не тільки обмін думками, судженнями, жестами. Це глибокий та чарівний процес. Піс­ля одруження Наташа спілкується з П’єром у дивний спосіб, тобто без логіч­них аргументів та ґрунтовних завершених думок, але через взаємодію самих душ, — і вони розуміють одне одного з півслова, півпогляду. Під час жор­стокого бою, захоплений та вражений мужністю чужих військ, своїх ворогів, генерал Багратіон кричить «Браво!» — це також приклад взаємодії, вищого спілкування людей у романі. Душа у її діалектичній єдності є чи не найбіль­шою цінністю для Толстого: розвиток душі, її природна сутність навіть зу­мовлює долю держави.

у своїй діалектичній складності душі толстовських героїв досягають єдності та миру. Саме це, за Толстим, і зумовлює перемогу 1812 року. Тобто мир серед людей, у їхніх душах є головним чинником миру в державі.

Герої творів Толстого видаються мені живими людьми. Вони складні та су­перечливі особисті за своєю внутрішньою сутністю. До того ж зовні на їхню по­ведінку впливає безліч різноманітних чинників. Письменник майстерно зма­льовує душі своїх персонажів, але це не наближає нас повного розуміння їхньої натури чи мотивації вчинків. Бо як часто буває складно зрозуміти себе, то чи можливо зрозуміти іншу, складну та неоднозначну особистість? Але, тим не менше, варто спробувати відчути те, що ми не здатні осягнути шляхом просто­го послідовного аналізу. Можливо, тоді нам відкриються інші грані персонажів роману «Війна і мир» або навіть власної душі...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 522 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz