ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Проблеми війни і миру в однойменному романі Л. Толстого

Роман «Війна і мир» — масштабний твір як за кількістю та глибиною зобра­жених персонажів, так і за важливістю історичних подій, на тлі яких простежу­ються особисті долі персонажів. Надзвичайно важливими та глобальними є та­кож проблеми, порушені Л. Толстим у своєму творі.

Головне питання заявлене вже у назві роману. «Війна і мир». Це питання, як на мене, потребує роздумів та всебічного осмислення. Нещодавно я дізнався про цікавий факт з історії створення роману. Слово «мир» має кілька значень, це нам відомо. Перше значення слова «мир» — мирне становище, не-війна, дру­ге значення — світ, людство, суспільство. Так, у часи Толстого у російській мові ці два слова, залежно від значення, писалися по-різному. І, що найбільше мене вразило, Толстой у різних варіантах роману, у різних листах та робочих текстах писав назву роману по-різному! Отже, війна, за Л. Толстим, протиставляється не тільки мирному стану, тобто не-війні, але й людству, самому буттю людей!!! Отже, війна — це явище, що суперечить самому єству людини, її натурі, а не тільки певна історична ситуація!

Створюючи роман, письменник звертався до архівних документів, спирав­ся на власний досвід та матеріал, вже оброблений у «Севастопольських опо­віданнях». Але головним у творі є не достовірне зображення воєнних подій, порушені морально-етичні та навіть філософські питання. Поряд з окремими персонажами у романі діє і народ як узагальнений образ, уособленням якого є яскравий та художньо довершений образ Платона Каратаєва. Толстой зображує історичні події через долі та вчинки історичних і вигаданих героїв, а також че­рез образ народу. За переконанням самого Толстого, мир можливий тільки че­рез мир у мирі. Слід пояснити цю думку: мир (не-війна) можна здобути тільки через мир (злагода) у мирі (людство)! Отака, здавалося б, тавтологія, але скільки глибокого філософського змісту!

Важливим питанням для письменника є дослідження чинників, які зумов­люють можливість або неможливість війни, тобто чому людина здатна вбити іншу людину? Питання загострюється: чому людина прагне вбити іншу люди­ну?.. Микола Ростов не вбиває французького солдата, бо на мить (лише на мить, але її достатньо) він розуміє, що цей солдат — така сама людина, як він. Цього француза чекає родина, турботлива мати, можливо, любляча жінка та діти або закохана наречена... Чи можливе вбивство після такого «відкриття»? Ні, абсо­лютно не можливе. Отже, усвідомлення цінності та важливості кожної людини, розуміння, що кожна людина має близьких, мрії, сподівання — визначний крок на шляху до миру.

Роман «Війна і мир» Льва Толстого — твір російської літератури, який має світове значення. Скільки повчального ми бачимо у взаєминах персонажів, на­скільки захоплює нас реалістичність та життєвість цих образів! У романі ми мо­жемо знайти відповіді і на глобальні, важливі для людства питання. Мені зда­ється, у романі «Війна і мир» приховано ключ до життя у мирі, у найширшому розумінні цього багатозначного, але такого прекрасного слова!..Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 173 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz