ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Значення образу Наташі Ростової у романі Л. Толстого «Війна і мир»

У романі «Війна і мир» Льва Толстого змальовано і приватні долі персонажів, й масштабні історичні події, порушено надзвичайно важливі питання. Толстой висловлює свої думки щодо поведінки людей, моральних цінностей, суспільних та історичних проблем, щодо важливості розуміння зв’язку між особистістю та історією цілої держави. Важливе значення для ілюстрування певних ідей та від­творення реалістичної картини суспільства мають жіночі образи.

Наташа Ростова — головний жіночий образ роману. Це надзвичайна особис­тість, багатогранний та правдивий літературний персонаж. Вона щира, рішуча, прагне зрозуміти світ та себе. Вона активна, енергійна особистість. Часто у її житті трапляються певні ситуації, що можуть обернутися катастрофою, але На­таша уникає такої долі чи, може, така доля уникає Наташу?.. У процесі пізнан­ня себе, світу, людей Наташа робить певні помилки або стоїть на межі між по­милкою та продовженням свого власного шляху. Але вона надзвичайно чиста та незіпсована людина, здатна на щирі почуття, розуміння іншої людини. Напри­кінці роману вона знаходить своє щастя у шлюбі з Безуховим. Значення образу Наташі Ростової для роману неможливо переоцінити. Сам Лев Толстой вислов­лював думку, яка, на перший погляд, може здатися парадоксальною. Письмен­ник казав, що один із головних моментів роману, «вузол» книги, — здавалося б, епізодичне захоплення Наташі Анатолем Курагіним. Чи можна повірити, що «вузол» книги, у якій зображено історичні події світового масштабу, це коротко­часне захоплення однієї з героїнь? В це не тільки можна повірити, але так воно і є. Анатоль Курагін — людина, для якої не існує у світі нічого, окрім власних бажань, власного задоволення, власного добробуту. Це людина з не надто висо­кими моральними якостями. Захопившись Анатолем, Наташа знаходить Анато- ля у собі, бо це захоплення зумовлюється її власними бажаннями, які на корот­кий проміжок часу заглушили у ній інші голоси та потреби, але, на превелике щастя, не перемогли. Персонажі роману певною мірою «зумовлюють» історичні події. Тобто перемога здобувається саме завдяки миру між людьми, здатності до високих почуттів, самопожертви, спілкуванню та взаємодії. Якби Наташа відда­лася своєму захопленню, вона втратила б ці риси, стала такою, як Анатоль. Але ж Толстой підводить історію під взаємодію особистостей. Не було б перемоги у війні, якби такий вчинок Наташі Ростової був можливим!

Часто розуміння таких парадоксів роману видається читачам складним, але без них неможливе повноцінне сприйняття твору не тільки як «історії про людей та їхнє життя», але як великого кола проблем та ідей, що приховані, але є не­від’ємною частиною подібних творів. Вміння зрозуміти важливість епізодичних сцен, роздумів персонажів або описів, які ніби не пов’язані з основною дією — надзвичайно важливе вміння для сприйняття мистецтва слова. Я думаю, нам не слід забувати, що вдумливе прочитання шедеврів світової літератури — не тільки обов’язок людини, яка хоче називатися освіченою, але й справжнє мистецтво, яке треба осягати та безперервно вдосконалювати.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 319 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz