ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 37
Гостей: 37
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Погляд на поета й поезію у віршах Евгена Маланюка

Тема поета і поезії та їх ролі в суспільстві — одна з вічних. Адже погляд на цю проблему визначає напрям роботи поета, смисл його творчих пошуків. Отож і Є. Маланюк не обминув цієї теми. Зважаючи на традицію — погляди Шевчен­ка, Франка, П. Куліша, Лесі Українки, — він бачив головне, що об’єднувало всіх: поезія не може бути приватним заняттям, вона є громадською справою. Навіть більше — поезія мала служити загальнонаціональній ідеї:

Як в нації вождя нема.

Тоді вожді її — поети!

Отже, роль поета у суспільстві видавалася Є. Маланюку неоціненною. Тому, розпочинаючи шлях поета, він звертається (з молитвою) до Бога у вірші «Мо­литва»:

Твоїм бичем мене вчини,

Щоб басаманувати душі,

Щоб захитать і знову зрушить Смертельний чар дичавини.

Своїм обов’язком поет вважає звертання до історичної пам’яті народу, аби пробудити громадянську свідомість і совість патріота. Творчість поета, вважає Є. Маланюк, має бути джерелом енергії нації, що робить можливим її рух уперед:

Поет — мотор! Поет — турбіна!

Поет — механік людських мас,

Динамомайстер, будівничий.

Повстань майбутнього сурмач.

Що конструює День над Ніччю.

Однак поезія — це й потаємний світ людської душі, поезія зрозуміла й цінна тим, що знаходить відлуння в серцях читачів. Поет є невільником свого талан­ту, бо всі свої почуття, увагу, пам’ять, інтелект робить фактом поезії, матеріалом для неї:

...Так навчились ми все обертати у вірші —

Краєвиди і муки, епоху і мить.

Про роль поета й поезії Є. Маланюк писав у віршах «Аг8 роеііса», «Напис на книзі віршів», «Зерову» та інших. Поет вважав, що доба лірики, кохання, ніжності і квітів минула, щойно почулися перші розриви гармат. Отож не трепетні емоції мають бути предметом зображення, а тверда переконаність у нездоланності наро­ду, здатності досягти історично важливої мети — власної держави:

Не жар ліричних малярій.

Не платонічні очі Музи, —

Скінчився вік наш, кустарі.

Під рокоти космічних музик!

Поезія Є. Маланюка має громадянську, національно зорієнтовану спрямова­ність, проте є в ній і глибоко ліричні, інтимні твори, що свідчать про його тонку, раниму натуру.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 219 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz