ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Особисте й державне у драмі «Ярослав Мудрий»

Драма «Ярослав Мудрий» написана на матеріалі історії 1944 року і пронизана ідеєю захисту рідної землі, яка на той час була найактуальнішою. Саме тому ав­тор на перше місце ставить державне, а не особисте. Разом із тим у творі показане особисте життя князя та його родини, життя людей з народу, які оцінюють діяль­ність князя. Так, наприклад, монах і художник Микита засуджує князя Ярослава за даремне ув’язнення посадника Новгородського Костянтина. Сам він родом із Новгорода і плекає мрію про помсту князю Ярославу. Мине немало часу, аж поки молодечий запал зміниться мудрістю, і він почне розуміти князя як державника і як мудру людину, для якої головне — єдність і спокій руської землі. Нелегко Ярославу-державнику, адже йому доводиться боротися і з князівським розбратом, і з підступністю варягів, які не тільки були найманцями, а й намагалися впливати на внутрішню політику Русі. До того ж вони грабували місцевих мешканців, сія­ли ворожнечу й розбрат.

Ще й дружина його Інгігерда була з варягів і трималася їх, а не чоловіка. Тож особисте життя міцно перепліталося з державним, проте для Ярослава було завжди зрозумілим одне: «Раніш закон, а потім благодать». Він знав, що най­перший його обов’язок — утвердити мир і спокій у країні, прагнути забезпечити добробут для народу. Письменник, показуючи кілька сюжетних ліній, ставить у центр їх саме князя Ярослава Мудрого, показуючи тим самим, наскільки нелег­ким є тягар влади. Нести його — нелегке випробування. Але розуміють це далеко не всі, саме тому на нього ображаються, відстоюючи свою правду, як Журейко. Або як Микита, який намагається зрозуміти, чим це так причарував усіх Ярослав. Хоч як йому прикро за батька, та поступово він розуміє велику державну правду князя, який назвав його своїм «чесним ворогом і таємним другом».

Отже, І. Кочерга написав твір, у якому відобразилася думка цілого покоління людей, що намагалися зрозуміти державну доцільність дій людини влади. Цей твір допомагає зрозуміти не тільки вчинки, а й думки тих, кому випало випробування владою — нелегкий тягар, який далеко не всім до снаги. Але не Ярославові Му­дрому, бо він — справжній державник.

Отже, особисте і державне показане у драмі «Ярослав Мудрий» у нерозривно­му зв’язку, аби підкреслити велич і мудрість головного героя, який уміє постави­ти державне над особистим.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 146 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz