ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Краса кохання у драматичній поемі «Свіччине весілля»

Іван Антонович Кочерга часто звертався до історичної тематики. І у драматич­ній поемі «Свіччине весілля» дія відбувається у XV столітті, це дає можливість для зображення романтичних героїв і романтичних стосунків. Отож, окрім лінії гро­мадянської — боротьба робітників за світло, — автор зображує кохання головних героїв — Меланки та Івана Свічки.

Вони кохають одне одного і мріють про весілля, та Іван має ще й громадян­ський обов’язок — вибороти право на світло. І він присягається справити весілля лише тоді, «як все Подольє свічками засяє». Та не все так просто в їхньому жит­ті, бо на Меланку давно вже накинув оком каштелян Ольшанський, який намага­ється за будь-яку ціну завадити закоханим і заволодіти нареченою зброяра. Івана Свічку заарештовують просто на його весіллі, і здається, зло перемагає. Та ніжна прекрасна Меланка не зрадила коханого. Буремної горобиної ночі вона проно­сить беззахисний вогник ліхтаря від замку воєводи на Горі до порубу на Житньо­му ринку, де було ув’язнено Івана. На такий подвиг здатна закохана дівчина, що не побоялася нічого, аби лише дістатися до коханого й допомогти йому. Тут не сліпа звіряча пристрасть, як у Ольшанського, це справжнє кохання, і воно пере­магає. Ціна кохання — життя. Меланка гине на руках у Івана. Романтична історія кохання підкреслює людяність і красу характеру головного героя, його здатність кохати й діяти заради кохання. Образ Меланки — це образ люблячої жінки, здат­ної заради кохання на самозречення і навіть на смерть.

Отже, картини людських стосунків, високих почуттів і ницої пристрасті ро­блять зображення історичних подій зрозумілими й достовірними. Адже краса ко­хання, описаного в драматичній поемі «Свіччине весілля», завжди викликатиме захват, спричинятиметься до наслідування того, що робить життя щасливим.

То ж у чому ж краса кохання? Невже лише у красивій смерті, жертовності за­ради коханого? Далебі не так. Справжня краса кохання у здатності людського духу перемагати плоть. Краса кохання виявляється у духовному зв’язку закоханих, у ніжності й вивищеності стосунків над земним. Може, саме тому гине головна ге­роїня, що надто багато на землі такого, що бруднить кохання, нівелює його, на­магається знецінити.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 186 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz