ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Пісня про рушник» як відображення ментальності українського народу

Мабуть, немає в Україні людини, яка б не чула або не знала «Пісні про руш­ник». Цю пісню й зараз співають у родинах, бо в ній глибока правда життя, про­никлива ніжність до найріднішої людини. За простими й щирими рядками, звер­неними до матері, і повага до матері, і вдячність, і розуміння того, що саме мати є початком усього найкращого в людині, бо вона дала синові перші уроки добра:

Рідна мати моя, ти ночей не доспала,

І водила мене у поля край села,

І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,

І рушник вишиваний на щастя дала.

У самій формі прямого звертання ліричного героя до матері криється узагаль­нений смисл: це від усіх синів до кожної з матерів линуть слова ніжності й по­
дяки. Символом материнської любові, бажання добра є традиційний для України «рушник вишиваний». Його вишивали матері, вкладаючи в кожний візерунок всю силу любові й тривоги за сина, щире й високе бажання добра, щасливої долі. Ма­теринський рушник «на щастя» справді ніс у собі джерело щастя, бо його давала велика сила материнської любові. Ось чому на ньому бачить ліричний герой ра­дісну картину знайомого світу, осяяного любов’ю:

Хай на ньому цвіте росяниста доріжка,

І зелені луги й солов’їні гаї,

І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка,

І засмучені очі хороші твої.

Рушник в Україні завжди був дуже важливою річчю: на рушник ставали на весіллі, рушником пов’язували сватів, на рушник приймали немовля і в остан­ню путь проводжали, опускаючи домовину на рушниках. У кожному візерунку було зашифровано уявлення про світ, закони його існування, кінець і початок. Усе: світ сонця, засіяне поле, зародження життя — відображалося на рушнику. І на кожному з них частинка живої душі люблячої жінки, матері, берегині одвічних цінностей буття. Ось чому для ліричного героя вишитий матір’ю рушник, наче доля, якої бажала вона синові: «І дитинство, й розлука, і вірна любов».

«Пісня про рушник» ось уже півстоліття хвилює серця читачів, які відчувають те, що недосказано словами. В цьому вірші відобразилися важливі риси світогля­ду українців, де центром є материнська любов і синівська вдячність та ніжність як основа нормального життя кожного.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 168 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz