ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Проблеми виховання у п’єсі 0. Коломійця «Дикий Ангел»

Навіщо потрібне виховання? Може, можна просто давати дітям усе, що по­трібно, поки виростуть, а там життя саме навчить? Саме так приблизно і мір­кує один із героїв п’єси «Дикий Ангел» Крячко. В результаті ми бачимо, як син його став неробою й п’яницею, через що потрапив за ґрати. Отже, виховання обов’язкове, його мета — навчити дітей жити у світі, маючи совість, спілкувати­ся з людьми з добром у серці, заробляти на життя чесною працею, а щоб на все вистачило, навчитися розраховувати й заощаджувати. Саме так мислить Платон Ангел виховання в сім’ї.

Щоправда, сусіди засуджують його методи, вважають їх «дикими». Та чи справді вони дикі? Платон Ангел висловлює свою позицію: «Що скажуть люди? Бува, батьки купують любов своїх дітей. Поки малі — за іграшку, за морозиво, потім п’ять, десять копійок, двадцять, карбованець, троячка. Потім дитя вже саме лізе у кишеню! А потім жінку приведе — годуйте!.. Нехай його життя поколесить, поморозить, попече! Життя — не батько, не мати — подарунків не робитиме». Отож і вчинив суворо, прогнавши сина Павлика, який без дозволу рано одружив­ся. Чи любив він свого сина? Так, любив і боявся, щоб той не залишився у світі безпорадним, коли його не стане. Отож і змусив його йти заробляти на життя собі й молодій дружині. І син його зрозумів, бо не тримав зла, а засвоїв урок батька. Так само й інші діти.

То виходить, перед нами людина-ідеал, людина-схема для того, щоб ідею су­ворого виховання довести? Ні, Платон Ангел — звичайна людина, і в його жит­ті бувають негаразди, як-от із сином Федором. Не схвалює Платон його зв’язку із заміжньою жінкою, тому й викликає на відверту ромову Клаву, її чоловіка та свого сина Федора. Він розуміє, що життя не завжди йде за правилами, зате знає точно, що головне — совість, честь, які диктують правильне рішення. Він допо­магає дітям розв’язувати складні життєві проблеми і порадою, і власним життям чесної порядної працелюбної людини. Отож коли здавалося, все позаду, він від­чув утому. П’єса закінчується смертю Платона Ангела не випадково. Він здійснив своє завдання виховати дітей, навчити їх жити в світі, самостійно приймаючи гід­ні рішення.

Отже, проблема виховання у п’єсі розглядається і через зіставлення двох про­тилежних поглядів на виховання, і через показ життєвих ситуацій, у які потрапля­ють дорослі вже діти. Автор переконливо показує правильність позиції Платона Ангела, який є прибічником суворого виховання і прищеплення головної, життє­во необхідної якості — працелюбності.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 143 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz