ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Несказане лишилось несказаним...» (Лірика кохання Ліни Костенко)

Лірика Ліни Василівни Костенко — це справжнє відкриття нашої сучасності, хоч вона й належить до покоління шістдесятників. Мабуть, слід подякувати тим суспільним зрушенням, завдяки яким ми маємо змогу познайомитися з витонче­ною за висловом і глибокою за думкою, по-справжньому інтелігентною поезією Ліни Костенко.

Чим же приваблює її поезія? По-перше, проникливою щирістю вислову, емо­ційною точністю. У віршах про кохання поет не розповідає про події зовніш­ні, але перед очима читача проходить ціле життя людське, подане через почуття і сподівання, надії, бажання, розчарування і злети, на які така багата поетична душа жінки. Але головне те, що не було сказане: «Несказане лишилося несказа­ним». Оця недосказаність завжди залишає і надію, і простір для мрій. Відсутність категоричності у тому, що стосується почуттів — характерна ознака поезїї Ліни Костенко. Вона писала:

Нехай тендітні пальці етики торкнуть вам серце і вуста.

Тільки так і можна говорити про кохання, — злегка торкаючись «тендітними пальцями» найпотаємніших струн душі. «Розкажу тобі думку таємну», — довірли­во говорить поет. І в її роздумах ми впізнаємо свої почуття:

А чому? То чудна теорема, на яку ти мене прирік.

То все разом, а ти — окремо.

І сьогодні, і завтра, й навік.

І разом із Ліною Костенко сподіваємось, що «вірність має душу неподільчиву». У її віршах кохання невіддільне від цілого світу, також гідного любові:

Любіть травинку, і тваринку,

І сонце завтрашнього дня.

Вечірню в попелі жаринку.

Шляхетну інохідь коня.

І в цьому світі все прекрасне: дощі, що, як мантія, огортають її героїню, осінні небеса, де летить «килим, витканий із птиць», де «осінні айстри горілиць зайшли­ся болем». Жити, любити, бути коханою — це справжнє щастя, і саме в цьому пе­реконує нас Ліна Костенко у ліричних віршах. Іноді вона висловлює це прямою порадою:

прозрінь не бійся, бо вони, як ліки.

Не бійся правди, хоч яка гірка.

Не бійся смутків, хоч вони, як ріки.

Людині бійся душу ошукать.

Бо в цьому схибиш — то уже навіки.

І ми сприймаємо щиру правду її віршів із вдячністю, схиляючись перед витон­ченою красою і зачаруванням образів поезії.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 226 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz