ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Художній світ Франца Кафки

Франц Кафка — австралійський письменник початку XX століття, становлен­ня якого відбувалося на тлі розвитку таких модерністських течій, як імпресіо­нізм, експресіонізм. Отож і Кафка не уник рис поетики цих течій. Елементи екс­пресіонізму властиві багатьом його творам, зокрема, й новелі «Перевтілення», де письменник за допомогою розгорнутої метафори й елементів фантастики акцентує увагу на болючій проблемі краху родинних стосунків. Читаючи його твори, ми не можемо позбутися враження, що все це якийсь чудернацький сон, настільки все тут перевернуте, проте цей світ не настільки фантастичний, щоб його не можна було впізнати. Тож ми знайомимося з цікавою рисою поетики Кафки: сон і про­будження наче міняються місцями, настільки фантастичною у своїй абсурдності постає реальність. То як живеться у такому світі його герою? Хто він? Дуже часто це людина слабка, з оголеними почуттями, що не може протистояти жорстокому й несправедливому світові. Автор подає сюжет, скупо міряючи тропи, наче відва­жуючи дуже обережно. Цей світ не потребує зайвих метафор, бо часто він сам — іх утілення. Так Кафка бере готову фразу щодо втрати людської подоби і втілює її буквально, використовуючи цей прийом як мотивацію всього подальшого. Грегор Замза втрачає людську подобу буквально. Проте цей прийом використано не задля забави читачам. Це і є саме той виразний смисловий прийом, за допомогою якого автор хоче звернути увагу читача на проблеми сімейних стосунків, часто позбав­лених тепла й любові. Здавалося б, про це вже писали чимало, хіба недостатньо, наприклад історії бідолашного короля Ліра? Та Кафка зробив по-іншому. Його розгорнута метафора є засобом узагальнення, адже за нею розгорнута алегорія. Пе­ревтілення Грегора Замзи символізує не тільки, скажімо, хворобу, яка могла при­кувати до ліжка одного з членів сім’ї, але й багато інших неприємностей.

Засобами модерністської поетики Кафка зболено кричить: «Люди! Схаменіть­ся! Бережіть родину! З кожним може статися що завгодно. Хвороба, каліцтво, роз­орення, зраджене кохання тощо, — але людина має знати точно: що б із нею не сталося, вона неодмінно знайде прихисток у сім’ї».

Сім’я — це частина кожного з нас. Куди ж ще нести свою згорьовану душу, де шукати любові й розуміння!? Кафка прагне до кожного донести істину: ти маєш навчитися сприймати близьких такими, як є, і любити їх саме такими. Лише тоді можна сподіватися любові у відповідь.

Отже, засобами поетики модернізму Кафка промовляє до людства, відстоюю­чи вічні істини.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 270 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz