ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Тема батьківщини як центральний образ творчості Дж. Джойса

Усі великі твори світової літератури цінні тим, що осмислюють важливі для всього людства проблеми. Та зазвичай найбільшої глибини досягають у розкритті найважливіших проблем твори, побудовані на глибоких національних традиціях, оскільки саме вони дають змогу побачити загальне через суто національне. Так було в історії мистецтва багато разів. І яскравим підтвердженням цього є творчість ірландського письменника Джеймса Джойса. Він писав англійською, більшу час­тину життя прожив у Цюриху, Парижі, Трієсті, та в усіх його творах центральним образом була батьківщина письменника — Ірландія.

«Дублінці» — так виразно називає збірку оповідань автор, позначаючи голов­ний об’єднальний центр оповіді — це розповідь про милих його серцю земля­ків з їхніми особливостями: дивацтвом, щиросердністю, філософічністю, гумо­ром тощо. Дублін для нього — це уособлення Дому, покинутої Ітаки. Чи все там ідеально? Та ні, саме це й болить письменникові. В оповіданні «Мертві» герой іс­торії Габрієль Конрой оголошує яскраву промову в гостях у тітоньок над різдвя­ним гусаком, та щойно розмова зайшла про «ірландську проблему», з’ясувалося, що він, журналіст, майже не знає рідної мови, забуває ірландські традиції, вияв­ляючи надмірний інтерес до чужої культури. Показуючи присмерк ірландської культури, Джойс позначає проблему загибелі цивілізації загалом. Адже те, що він спостерігає у своєму Домі — Ірландії, — ознака загальних для всієї земної спіль­ноти проблем. І в головному своєму творі — романі «Улісс» — письменник зно­ву думкою лине до Ірландії. Це не тільки герой роману Стівен Дедал блукає ву­лицями й площами Дубліна, це пам’ять самого Джойса до найменших дрібничок підносить незабутній образ рідного міста. Це місто — осередок його роздумів про закони життя і смерті, шляхи історії людства, історії культури. У роздумах письменника щодо історії рідного народу, його традицій, культури, помилок і на­дій кожен читач так чи інакше побачить своє. У кожного є саме те місце на землі, куди він завжди повертається фізично чи подумки, бо там його серце, там батьків­щина. Отож і вся естетична система Джеймса Джойса, уся його багата мистецька палітра вибудована навколо одного центру — Ірландії. Через неї осягає він істо­рію людства, шукає моральний ідеал в «Уліссі», через неї намагається осмислити життєві цілі людини в «Портреті митця замолоду». А «Поминки за Фіннеганом» можна назвати комічним романом-міфом на тему історії Ірландії та ірландської поетичної мови. Та що з того людству? Через національне, через рідне, яке Джойс розуміє душею, письменник осмислює загальноважливі проблеми — життя і смер­ті, людини і світу. Бога і щастя, любові.

Таким чином, тема батьківщини набуває у творчості Джеймса Джойса важ­ливого значення для розуміння його творчої думки, що осягнула найважливіші проблеми людства.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 173 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz