ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Поетичний світ Райнера Марії Рільке

«Темою і наміром будь-якого мистецтва є примирення індивідуума із Всесвітом»

Р. М. Рільке

Поезія — це насамперед форма пізнання світу. Поезія Р. М. Рільке — неви­черпне джерело цього пізнання, оскільки у його віршах світ постав у всій різно­манітності не тільки зовнішніх, а й внутрішніх проявів. Характерною рисою його поезії була філософічна заглибленість у проблеми буття, емоційне переживання його перипетій. Отож головними мотивами його поезії стали мотиви єдності Бога, янголів і людини, змалювання єдності життя і смерті, мотиви самотності люди­ни і водночас «вмонтовності» людини у Всесвіт. Він розуміє, що життя людське, на жаль, швидкоплинне. Тому так часто у віршах Рільке зустрічається образ часу: «Час, Боже, безмір літньої пори». Він панує над усім людським життям, відміряю­чи години й дні, сповнені часом праці, відпочинку, любові, самотності. Його за­вжди бракує, того часу. Тому філософським узагальненням сприймаються рядки вірша «Осінній день»:

Звели плодам зливатися в одно, дай цим плодам ще дві спекотні днини, дай стиглості, солодкі краплини дай обернути на важке вино.

Чи не так і наше життя минає, плекаючи надію, що часу його життя неодмін­но вистачить, щоб обернути «солодкі краплини» людського буття на «важке вино» досвіду. У віршах Рільке життя і смерть постають як єдність: «Смерть — це ін­ший, невидимий і не освітлений нами бік життя...» Тому кожен день життя має сприйматися як дар для всього: осмислення буття, осмислення людини і речі та й просто насолоди кожним днем, який би він не був. На думку поета, людина за­вжди самотня:

Бездомний вже не матиме житла.

Самотній завше буде в самотині, писатиме листи свої осінні, брестиме там, де жовта кушпела оповила алеї безгомінні.

Витончена краса цих рядків не ховає осіннього смутку роздумів про невмоли­мий порядок буття. А коли так, то в людському житті усе сповнене смислу і не­має дрібниць. Поет подає своє тлумачення цього факту у міркуваннях щодо речі. Його «філософія речі» розкриває внутрішній космос людини через окрему річ, що служила людині: «Хіба ж усе, крім неї, не було ладне заподіяти вам страждання чи кривду, нажахати болем чи спантеличити невідомістю?» Відтак постає логічним завершенням осмислення світу, що складається з людей і речей. Бога і янголів, як певної нерозривної єдності. Увесь поетичний доробок Райнера Марії Рільке пере­конує в тому, що головне для кожного — знайти гармонію зі світом. І саме мис­тецтво допомагає людині примиритися з усім порядком життя, знайти своє місце в ньому. Така думка є центром поетичного світу Р. М. Рільке.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 333 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz