ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Інтерпретація образів національного фольклору у модерністській поезії Ф. Г. Лорки

Поезія — це один із способів пізнання світу. Це мистецтво поетичного образу. Які ж образи характерні для іспанського поета Федеріко Гарсія Лорки? Перш за все це образи національного фольклору. Та інакше й бути не могло. Адже кожен поет виростає з рідної землі, засвоює образи, що відображують ментальність його народу, його бачення світу. Отож у творчості Федеріко Гарсія Лорки кожен читач неодмінно почує гітарні ритми Іспанії і побачить світ очима іспанця:

Як заридала моя гітара, — розбилась досвітку криштальна чара.

У цих ритмах вчувається і плюскіт води, і шум вітру, і шепіт листя. Вся земля, здається, говорить його мовою. Ось чому найбільш поширені образи — це гітара, кинджал, циганська пісня, корида. Крім того, у поезії Ф. Г. Лорки багата символі­ка кольору: червоний й чорний — кохання і смерть, жовтий — сонце, день, часом туга; зелений — колір життя, колір вітру, колір світосприйняття для Ф. Г. Лорки: «Любов моя — зелений колір». І ця символіка, виростаючи з національного фоль­клору, стає надбанням модерністського вірша:

Ой туго, туго циганська,

Туго щира й одинока.

Туго досвітків далеких.

Туго схованих потоків!

Через низку риторичних звертань і за допомогою анафори поет змальовує символічну картину світу. Образ складається як із зорових, так і зі звукових кар­тин — образів, що змальовують світ очима іспанця. Саме це бачення допомо­гло вписати елементи національного світогляду в модерністські образи, сповненні часом складних елементів. Для поета-модерніста Ф. Г. Лорки характерна окси- моронність мислення («змочи мені взуття твердючою водою») і метафоричність, в основі якої часом гіпербола, а часом — парадокс:

Хотів би я заснуть на час, на час, на хвильку, на століття...

Модерністський вірш Ф. Г. Лорки іноді містить сюрреалістичні образи, проте вони витікають із національної поетичної традиції іспанського фольклору.

Жасмину цвіт і свіжо вбитий бик.

Поміст без краю. Мана. Зала. Арфа. Рання.

Дівча прикинулось жасминовим биком, а бик — то присмерк, що реве багряно.

Кожен поет розповідає світові про себе, про Всесвіт і людей. І найточніше йому вдається висловитися саме завдяки засвоєній національній мистецькій тра­диції. У поезії Федеріко Гарсія Лорки поєдналася символіка національного іспан­ського фольклору і яскраві прийоми європейського модерністського вірша. І це робить вірші поета не тільки емоційно точними, а й художньо довершеними.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 270 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz