ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Дванадцять» - парадоксальна поема 0. Блока

  1. «“Дванадцять” — це найкраще, що я написав» (О. Блок). (Блок так вважав і пояснював: «Тому що тоді я жив сучасністю».)
  1. Смисл назви. (Поема містить 12 розділів. Героями поеми є 12 червоноар- мійців. Крім того, образ Христа, що йде попереду цих червоноармійців (у кінці поеми) асоціюється з 12 апостолами.)
  2. Жанр, стиль, композиція. («Дванадцять» — епічна поема, що складається з окремих замальовок, картинок, які змінюють одна одну. Сюжет скоріше хаотичний, але в ньому є певна логіка: так само нестійка й хаотична була дійсність 1918 року.)
  1. Художні особливості поеми. (О. Блок сказав, що слід «усім серцем слухати ре­волюцію». Це, звичайно, метафора. Музика ця відображена у ритмічній, лек­сичній та жанровій різноманітності поеми.)
  1. Ритм. (Традиційні ямб і хорей чергуються з різностопними розмірами, а часом із неримованим віршем. Інколи у ритмі поеми звучить марш (най­частіше), а часом міський романс. Інколи у тексті трапляються гасла або частушки чи революційна пісня. Цей ритм розриває тріск пострілів.)
  2. Лексика. (Лексика поеми також різноманітна. По-перше, це мова гасел та прокламацій; по-друге, розмовна мова, просторіччя, свідомо спотворе­ні просторіччям слова («етажи», «елекстрический»), брутальні слова й ви­слови («холера», «жрала», «подлец» та інші); по-третє, лексика високого стилю.)
  3. Герої. (Герої — це люди з вулиці: «старушка, как курица», «товарищ поп», а щодо червоноармійців із загону: «В зубах цигарка, примят картуз, на спи­ну б над о бубновий туз!» (ромб нашивали на спину карним злочинцям). Докладніше показано Катьку: «зубки блещут жемчугом», «толстомордень- кая», «у ей керенки єсть в чулке», «с офицерами блудила» тощо.)
  4. Сюжет. (Сюжет має два рівні: зовнішній, буденний (картини з петроград­ських вулиць) і внутрішній (причини, обґрунтування вчинків «дванадця­ти»). Мотив помсти зливається з мотивом гасел революції:

Что, Катька, рада? — Ни гу-гу...

Лежи тьі, падаль, на снегу!

Революционньїй держите шаг!

Неугомонньїй не дремлет враг!

Мотив ненависті переважає у семи розділах, і ненависть виявляється як почуття святе, і як блюзнірство, в центрі уваги вседозволеність кривавої розправи, знецінення життя і «свобода без креста».

  1. Образи-символи як ознака поеми «Дванадцять». (У поемі є постійні блоків- ські символи: заметіль, вітер, сніг. Є й символічні кольори: чорний («чорний вітер»), білий («білий сніг»), червоний, часто кривавий («кровавьій флаг»). Символічне й число «12», «пес безродний». Образ Христа — це окремий об­раз і теж є своєрідним символом. Одні сприймають його як спробу освятити справу революції, інші — як блюзнірство. Дехто з критиків вважає, що образ

Христа, може, запорука майбутнього світла, символ справедливості, любові, знак віри. Блок писав: «Что Христос идет перед ними — несомненно. Дело не в том, достойньї ли они его, а страшно то, что опять он с ними и другого пока нет, а надо другого?»)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 134 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz