ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Мотив любові до жипя у поезії 0. Блока

«Шалено люблю життя, з кожним днем все більше, есе житейське, просте й склад­не, і безкриле, і циганське».

О.   Блок

О.  Блок завжди сприймається читачем як поет-символіст, зважаючи на особ­ливості світогляду і навіть зовнішнього вигляду: блідий, сумний, занурений у спо­глядання. Однак цей зовнішній імідж, який створив О. Блокові на портреті ху­дожник К. Сомов, не зовсім відповідає суті життєвої і творчої позиції О. Блока. Звичайно, поет віддав данину романтичному захопленню, спробував зазирнути за межу цього світу, намагаючись пізнати непізнане через явлені символи. Однак роздивившись цей світ, поет назавжди полюбив його до найбільших подробиць, бо прийняв усе як є:

0      життя! Пізнаю і приймаю!

Шлю привіт тобі дзвоном щита!

(переклад 77. Кочура)

Найвідоміший вірш «Весно, весно, без меж і без краю...» передає почуття поета, що, побачивши безмежжя й різноманітність життя, захоплено вигукнув: «Пізнаю і приймаю!» До того ж поет добре розумів, що саме доведеться прийня­ти: «ненависть, прокльони, любов», «Піднебесні простори веселі і пекельний не­вільницький труд!». Але О. Блок завжди споглядав життя з оптимізмом, бо споді­вався багато чого встигнути:

Яка жага безумна — жить.

Все здійснене обожествити,

1      втілити все нерозкрите,

в нечуваному продзвеніть.

(переклад М. Рильського)

Поет добре розумів глибину горя й трагізм існування, але розумів і те, що життя коротке, отож не можна гаяти часу на смуток і сльози. Та хіба у Блока не­має сумних віршів? Є, звичайно. Він жив звичайним людським життям, і в його приватному житті були трагедії, що вилилися у поетичні рядки. Зокрема «Ніч. Вулиця. Ліхтар. Аптека». Яка безодня розпачу й безнадії! Але він долає печаль. «Оптимізм взагалі — нескладне й небагате світобачення, що включає можливість подивитися на світ як на ціле... Він ніколи не збігається з трагічним світобачен­ням, яке само здатне дати ключ до розуміння складності світу», — писав Олек­сандр Блок. Отже, оптимізм поета не був чимось випадковим чи надуманим. Він логічно випливає з усього, що написав Блок:

Ні, не похмурість, не могила

Була в душі його на дні.

Він весь — свобода яснокрила.

Дитя при світлому вогні!

(переклад М. Рильського)

Саме так він сприймав сам себе, і немає підстав не вірити в щирість цих ряд­ків, як і інших, де звучать нотки самоіронії, гумору. Так може мислити й писати лише по-справжньому великий поет, який осягнув у житті головне і не розучився любити людей і саме життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 144 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz