ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Три світи у романі М. Булгакова «Майстер і Маргарита»

Дивний світ роману Булгакова. (Узагальнено-поетичний світ роману розкри­вається через показ не тільки реальності Москви 30-х років XX століття, але й через світ біблійний та фантастичний чи то б містичний.)

1.     Булгаківська Москва 30-х років. (Письменник не тільки досить точно зма­лював топографію Москви, так що, здається, легко можна знайти не тіль­ки вулички, а й ту саму лавочку «біля самого виходу на Бронну». Він точно відображає дух епохи, її закони, побут, людську натуру. Так Майстер зни­кає темної листопадової ночі не випадково. Стаття Латунського доверши­ла справу: адже саме прочитавши ту статтю, Алоїзій Магарич зрозумів, як легко позбутися Майстра, щоб оселитися в його квартирці. Не випадково ж почуття остраху обійняло письменника саме тоді, коли він читав статті про свій роман. Страх, зрада, доноси — ось риси тієї доби.)

2.     Світ євангельської давнини. (Світ євангельської давнини зображений у ро­мані як реконструкція реального епізоду історії, що мав місце в Римській Юдеї І століття нашої ери. Автор передав людську драму, як і драму ідей, показавши це через зіткнення Понтія Пілата та Ієшуа Га-Ноцрі. Ієшуа ви­голошує думку щодо нових часів, коли держава як інструмент насилля не буде потрібна, оскільки людям достатньо буде моральних принципів, яких усі будуть добровільно дотримуватись. Понтій Пілат добре розуміє, що пе­ред ним зовсім не злочинець і треба його відпустити. Але він, могутній П’ятий прокуратор Юдеї, просто злякався за свою посаду, злякався доно­су Каїфи, переклавши відповідальність, як йому здається, на синедріон. Та немає йому прощення у століттях. Булгаков стверджує, що найстрашніший гріх — це боягузтво, бо це батько всіх інших вад. Історія розказана настіль­ки емоційно точно, що кожен із читачів сприймає історію як частину свого життя. І це переконує нас, що минуле нерозривно пов’язане з теперішнім.)

3.     Містичний світ роману. (Епіграфом до роману Булгаков обрав цитату з «Фауста» Ґете щодо того, яку роль відіграє Мефістофель — вічно прагне зла і вічно вершить благо. Та чи вершить він благо насправді? Пригадаймо головну християнську молитву, що закінчується словами: «і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого». Ось чого побоюються завжди люди. І не випадково Воланд і його команда саме це й роблять — спокушають. А потім карають тих, хто піддався на спокусу. Ось чому виникає думка про справедливість жахливих діянь Воланда, Коров’єва та інших. Булгаков ніби матеріалізує відомі вислови «біс попутав», «чортова сила» тощо.)

II.     Дивне сплетіння світів. (Булгаков багато пише про диво, але дива відбуваються не тільки в результаті діяння містичних сил. Ось автор змальовує костюм, що підписує папери замість свого господаря. Диво? Так. Але ще більше диво те, що, повернувшись, господар схвалив усе, підписане костюмом. Диво й інше — кохання, любов-співчуття, яке виявлялося вічним, всеперемагаючим. Може, не таким абсолютним, бо Майстер, людина земна і грішна, заслужив лише спокою, а не світла. Та все це свідчить про істинність моральних цінностей, про їх вічність і непереборність. Любов, прощення, вічність — ось ті точки, що позначають суть взаємин героїв.)

III.     Роман «Майстер і Маргарита» — книга про перемогу добра. (Булгаков, зобра­зивши Ієшуа беззахисним у земному житті, показує, чому він такий сильний і непереможний, що сама згадка про загублене його життя змушує тремтіти мо­гутнього прокуратора і навічно сковує його совість. Його образ втілює в собі і свободу духу, і вічність і непереможність добра. В Ієшуа Булгаков зображує пророка, що випередив свій час своїми ідеями.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 279 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz