ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Альбер Камю - письменник-екзистенціаліст

I.      Камю — «нащадок породи моралістів». (У статті про Альбера Камю його ко­лишній товариш (колишній, бо шляхи їхні потім розійшлись), Жан-Поль Сартр написав: «Камю представив у нашому столітті — і у спорі проти поточної іс­торії — сьогоднішнього нащадка старовинної породи моралістів, чия творчість являє собою, либонь, найбільш самобутню лінію у французькій літературі».)

II.     Альбер Камю — письменник-екзистенціаліст.

1.     Дитинство і юність. (Народився Альбер Камю у передмісті Алжира у фран­цузькій колонії Алжир 7 листопада 1913 року в сім’ї сільськогосподарсько­го робітника-француза, який загинув на війні, коли хлопцеві виповнив­ся лише рік. Навчався на дрібні гроші, що їх заробляла мати, виконуючи брудну роботу у багатих людей. За допомогою вчителя, який клопотався про безкоштовне навчання для нього, вступив до університету в Алжирі на філософський факультет. Там організував пересувний Театр праці, де спробував працювати актором і режисером.)

2.     Перші літературні твори. (1937 року вийшла друком книжка есе «Виворіт і лице», а 1939 року «Шлюби». Навесні 1940 року Камю переїхав до Парижа, де став працювати в газеті. Там, у Парижі, він закінчив роботу над п’єсою «Калігула», написав роман «Щаслива смерть» (незакінчений), розпочав есе «Міф про Сізіфа». Певний час працював учителем в Орані. 1940 року над­
рукував повість «Сторонній», якій судилося принести йому славу. Під час війни брав участь у Русі Спротиву, видавав разом із товаришами газе­ту «Комба», у 1943—1944 роках там були надруковані його «Листи до ні­мецького друга» — філософсько-публіцистичний твір, спрямований проти спроб виправдати фашизм. 1944 року поставлено його п’єсу «Непорозу­міння», а 1945 — «Калігула».)

3.     Коло абсурду Альбера Камю. Розквіт творчості. (Періодом творчого роз­квіту Камю вважають 40—50-ті роки XX століття. У цей час надруковано роман «Чума» (1947), що приніс автору світову славу; п’єси «Стан облоги» (1948) — театральна містерія та «Праведні» (1949). 1951 року Альбер Камю надрукував памфлет «Бунтівна людина», що спричинив багато суперечок у літературних колах. Етапною стала збірка «Вигнання та царство» (1957) і повість «Падіння» (1956).)

Подпись: IIIПошуки останніх років. (Хронологічно твори розташовано ніби по спіралі. Сам Камю назвав оберти цієї спіралі колами абсурду. Першим — колом «Аб­сурду» — вважав усе написане ним до війни і під час війни. Другий виток спі­ралі — «Бунт» — охоплює «Чуму», «Праведних», «Бунтівну людину». Остан­нім, якому не знайшов назви, Камю вважав період пошуків, коли він здійснив сценічні переробки «Реквієма за черницею» Фолкнера (1956) та «Бісів» До- стоєвського (1959). Дослідники його творчості відносять сюди й «Падіння» і «Вигнання та царство», адже після його смерті в автокатастрофі 4 лютого 1960 року майже нічого для друку не знайшли.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 176 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz