ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Протест проти війни в оповіданні Г. Белля «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа...»

Генріх Белль — один із повоєнних письменників, що розпочинав свою твор­чість у річищі «літератури руїн». Отож тема війни була для нього провідною, як і тема провини німецького народу за розв’язану війну і катастрофу, спричинену Гітлером.

Оповідання має нечіткий сюжет, він лише намічений. Проте з перших рядків читач болісно переживає разом із ліричним героєм його біль, разом із ним роз­дивляється стіни класичної гімназії, яку війна перетворила на шпиталь. Яка ме­тафора! Його тепер навчають у цій гімназії — страждати? терпіти? І разом із ге­роєм читач споглядає, як поряд із класиками мистецтва й науки, як чужорідне щось, пам’ятники воєнної слави Німеччини. Вони скрізь. Автор підкреслює, що тут плекали війну, вирощували її у свідомості юнацтва, апелюючи до славетного історичного минулого. Хлопець довго не міг упізнати, чи це його гімназія. Та це й не диво! Усі три в цьому містечку були однаково насичені війною, усі перейме­новані відповідно до нинішнього керівництва. І цей штрих робить картину типо­вою. Скільки їх було по всій Німеччині, тих гімназій, де готували війну. Аж ось і зала малювання. І над дверима крізь фарбу видніється хрест, адже колись гімна­зія звалася школою святого Хоми. Тепер хреста зняли і залишився тільки слід. Чи не символічна деталь? Хрест проступав і проступав, скільки б його не зафарбо­вували, як нагадування про те, що є істинним у цьому світі, а що скороминучим.

Оповідь ведеться від першої особи, і це допомагає точніше зрозуміти усю тра­гічну суть подій, показаних в оповіданні. Події? Коротка подорож коридорами рідної школи на ношах. Не надто довгий шлях. І чи буде він, той шлях тривати ще? Саме такі думки викликає сумна розповідь пораненого солдата, хлопця, який ще донедавна пив молоко у сторожці біля воріт під час перерви. А нині його за­носять за дошку до приміщення, перетвореного на операційну, і він бачить ще не стертий напис, помилково зроблений ним на дошці, за що його лаяв учитель, змусивши повторити це різними шрифтами. Тоді він не розрахував, і не вся фра­за вмістилася: «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа...» Далі місця не вистачило. Хлопець не розрахував, рядок обірваний, як і його молоде життя. Іронія в тому, що це була фраза з епітафії трьомстам спартанцям, загиблим під Фермопілами, які хотіли сказати, що загинули за батьківщину. Чи за батьківщину гинуть оці хлопчики? Прозріння приходить поступово. І тепер хлопець промовляє стиха до старого сторожа лише одне слово: «Молока». І стільки важливого за ним, скіль­ки всього незворотньо втраченого. І все через війну. Отож оповідання Белля — це гнівний протест проти війни.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 132 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz