ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 37
Гостей: 37
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Чому творчість Г. Г. Маркеса заслуговує на найвищу літературну відзнаку?

Габріель Гарсія Маркес — один із тих письменників, які, прийшовши до лі­тератури, внесли своєрідну й неповторну мистецьку традицію свого етносу. Отож саме ця риса викликала неабияку зацікавленість серед читачів. Проте не менш важливо й те, як письменник, досліджуючи культурні традиції свого народу, зумів вписати їх у багату історію і культуру людства.

Найвідоміший роман Маркеса — «Сто років самотності». Це справжня історія створення світу, змальована через оповідь про засвоєння земель першопоселен- цями. Історія родини Буендіа показана на прикладі багатьох поколінь, але ця іс­торія вписана в історію Латинської Америки, що набула в романі образу селища Макондо. Парадоксальні зв’язки з Європою, криваві громадянські війни і любов­ні історії — все це причини страшної хвороби, що веде до вимирання роду Буен­діа. Назва цієї хвороби — самотність. Не випадково й свою промову при врученні Нобелівської премії Маркес назвав «Самотність Латинської Америки»: «Поети і жебраки, музики й пророки, воїни і злодії — всі ми, діти цієї неприборканої ре­альності, навряд чи потребуємо допомоги уяви. Навпаки, труднощі полягають у тому, що звичайних засобів для зображення нашого життя нам не вистачає. У цьому, друзі, сутність нашої самотності».

Г. Г. Маркес відтворив дивну картину буття: карнавальний стиль твору пе­редає зовнішні ознаки святковості і внутрішню самотність людини серед блиску карнавалу. Світ Макондо і зовнішній світ пов’язує дивний персонаж — хитрий циган — посередник Мелькіадес. А у світі Макондо важко розрізнити персонажі. І не тільки тому, що імена і, звичайно, прізвища, повторюються. Автор відмовля­ється від портретної «об’ємної» характеристики персонажів, і всі двадцять два ро­дичі плутаються у свідомості читача. Навіщо письменник вдається до такого при­йому? Бо це зображення умовне, а потім з’ясовується, що воно взагалі не реальне, а все відбувається лише уві сні останнього з роду Буендіа, що читає дивні листи чаклуна — цигана Мелькіадеса. Це своєрідна спроба змоделювати буття від ство­рення світу до апокаліпсису. А може, спроба подати життя народу через цикліч­ність часу у міфі. Можливо, те й інше разом.

Але твір Маркеса набуває універсального, загального для всіх народів світу значення як художнє дослідження одвічної загадки буття людини і людства. Важ­ко сказати, чого саме більше.

Отже, тепер важко уявити собі світову літературу без Габріеля Гарсія Маркеса, який у своїх творах майстрував універсальну модель буття людства, де пануватиме істинна любов і уможливиться щастя, де покоління, від народження приречені на сто років самотності, «раз і назавжди здобудуть нову земну долю».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 160 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz