ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

ЖипЕвий і творчий шлях Ясунарі Кавабати

Ясунарі Кавабата — перший у японській літературі лауреат Нобелівської пре­мії. (Нобелівська премія 1968 року присуджена письменнику за «письмен­ницьку майстерність, що з надзвичайною яскравістю виражає суть японського способу мислення».)

Ясунарі Кавабата — видатна постать японської літератури XX століття.

1.творів письменника є гумор, що іноді переходить у гротеск.

 

11.

Життєвий шлях. (Народився в родині лікаря. Ясунарі Кавабата рано оси­ротів, і його до 16 років виховував дід, а коли дід помер, хлопець почував­ся самотнім. Це почуття вилилося у створення першого оповідання «Що­денник шістнадцятирічного юнака». 1920 року став студентом англійського відділення Токійського університету, а за рік перевівся на відділення япон­ської літератури. По закінченні університету 1924 року брав участь у засну­ванні журналу «Бунґей дзідай» («Літературна епоха») — видання неосенсу- алістів.)

2.     Я. Кавабата і традиція японської літератури. (Улюбленою книгою письмен­ника завжди була найвидатніша пам’ятка японської літератури XI століття «Повість про Гендзі». Отож для нього класика була важлива. Письменник, повернувшись до класичної традиції, написав оповідання «Танцівниця з Ідзу» — ліричну сповідь про перше кохання. В центрі уваги автора життя мандрівних артистів, своєрідних «маленьких» людей, оскільки в Японії ак­тори були одною з упосліджених верств суспільства. Отже, навіть захоплю­ючись модерністським мистецтвом Європи, Ясунарі Кавабата не відійшов від національних художніх традицій.)

3.     Вершини творчості Ясунарі Кавабати. (Критика вважає вершинним тво­ром письменника повість «Країна снігу» (1934—1947). Автор зобразив сто­сунки головних героїв на тлі різних пір року відповідно до законів есте­тики дзен-буддизму. я. Кавабата продовжував «жіночу» лінію в японській літературі, що має джерелом класичну літературу доби Хейан (XI ст.) — пору найбільшого розквіту класичної японської літератури. Такий стиль письменник зберіг і в повоєнних творах: «Тисяча журавлів» (1951), «Голос гір» (1954), «Давня столиця» (1962). За повість «Тисяча журавлів» автора відзначено премією японської Академії мистецтв.)

III.     Значення творчості Ясунарі Кавабати. (Ясунарі Кавабата зберіг у своїй твор­чості японську естетичну традицію у змалюванні людини й природи, пере­давши ці відносини через традиційні картини, пов’язані з особливостями менталітету, історії та культури Японії. Через його твори людство зрозуміло особливості естетичних принципів японської культури. Твори я. Кавабати — це крок до розуміння, до миру і пізнання.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 180 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz