ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 24
Гостей: 24
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Творчість Й. Бродського - відображення класичної традиції в поезії

Лауреат Нобелівської премії поет Йосип Бродський — модерністський поет. Це видно з форми, з образності, що будується на безлічі алюзій. І оскільки це так, то можна говорити про класичну традицію у віршах Бродського. Вона пере­дусім вбачається в очевидному засвоєнні культурних традицій російської класи­ки. І справді, часом його вірші нагадують стиль і образність доби Ломоносова або Пушкіна. Так міг би висловитися поет тих літ, але разом із тим це погляд людини XX століття. Ось, наприклад, знаменитий вірш «Станси»:

Ни страньї, ни погоста не хочу вьібирать.

На Васильевский остров я приду умирать.

Чіткий ритм анапеста робить вірш класичним за формою. І, на перший по­гляд, пейзаж цілком реальний. Але дедалі стає зрозумілішим, що образи вірша побудовані імовірніше за допомогою імпресіоністської техніки. Втім, вони на­стільки емоційно точні, сповнені живого почуття, що їхня реальність здається беззаперечною:

И душа, неустанно поспешая во тьму, промелькнет над мостами в петроградском дьіму.

Яскраві епітети «апрельская морось», «к равнодушной отчизне», «из непрожитьіх лет» змальовують картину духовного зв’язку поета з тими, кого за­лишив у Ленінграді без надії колись побачити знов. Отож класичність форми і духовна наповненість поезії Й. Бродського свідчать про живий зв’язок як із кла­сичною традицією російської літератури, так і з традицією світової класики. Цей зв’язок очевидний також у самому підході до зображуваного матеріалу. Викорис­товуючи виражену безсполучниковість, Бродський вибудовує яскравий образний ряд, що змальовує життєвий шлях поета:

Я входил вместо дикого зверя в клетку, вьіжигал свой срок и кликуху гвоздем в бараке, жил у моря, играл в рулетку, обедал черт знает с кем во фраке.

Але, завершуючи вірш, Бродський залишиться вірним традиції російської ін­телігенції — бути вдячним за все, що Бог дав у цьому житті:

Что сказать мне о жизни, что сказалась длинной?

Только с горем я чувствую солидарность.

Но пока мне рот не забили глиной,

из него раздаваться будет лишь благодарность.

Отже, класичність творів поета Бродського очевидна, хоч і має особливість, властиву лише йому. Вона реалізується через специфіку погляду поета на світ із точок зору різних епох і культур. Він створив низку великих віршів (знахідка саме Бродського), у яких відбився світ людини як часточки великої історії, серед якої чи не загубився кожен із нас, адже багато хто з нас готовий слідом за Бродським сказати: «Из забьівших меня можно составить город». І в цьому єднанні духовно­му теж велика традиція класичної поезії, яку наслідував і розвивав Й. Бродський.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 152 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz