ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Мистецтво графіті

Що таке мистецтво? Зазвичай люди кажуть, що мистецтво — це балет, кіне­матограф, музика, література, живопис. І я радо погоджуюсь. Але ж існують ще десятки видів діяльності, які так само можна назвати мистецтвом. І один із таких видів припав мені до душі. Я поки що не майстер і не можу зарахувати себе до високого рівня, але ж важливо, що я розвиваюсь, вигадую нове, копіюю існуюче і формую власний стиль, бачення і, як не дивно, власну філософію.

Я хочу розповісти про мистецтво графіті. Прикро, що багато хто, особливо люди старших поколінь, та й мої однолітки, вважають, що графіті — це незакон­не розмальовування стін будинків, парканів тощо. Тобто зараховують будь-який «напис на паркані» до графіті і не надто високої думки про автора та його куль­турний, мистецький рівень. А дарма! Звісно, у будь-якій справі є ті, хто псує ре­путацію власну і цілого виду мистецтва, але ж таких меншість.

Мистецтво графіті — це малюнки, що наносяться аерозольними фарбами на певні елементи міського пейзажу. Якщо не враховувати наскальних малюнків, а розглядати тільки сучасні об’єкти, то графіті виникло не так вже й давно, але й не кілька років тому — десь на початку 1960-х. За майже півсторіччя свого існу­вання цей вид міського мистецтва вже має свої традиції, напрями, стилі, автори­тети. Навіть існують фестивалі, де графітникн можуть показати власний талант і обмінятися досвідом!

Я розумію, що моє надто серйозне ставлення до цього, можливо, комусь ви­дасться навіть смішним, але я не перестану захищати своє захоплення і стверджую з усією відповідальністю, що спрей-арт (інша назва графіті) недарма містить оцю часточку «арт» — що в перекладі означає «мистецтво». Щодо стилів, то й їх вже виділяють кілька. Наприклад, «бабл» (круглі літери, схожі на повітряні кульки), «блокбастер» (прямокутні прості літери), «е пін» (написи з величезною кількістю переплетень і різких ліній), стиль «Дайма» (реалістичні написи, що вражають пер­спективою, кольоровим градієнтом, тінню і світлом). Серед усіх цих мені найбіїть- ше до душі стиль Дайма, але він і найскладніший для виконання.

Я помітив, що графіті не тільки оселилося на міських тимчасових огоро­жах (наприклад, залізні паркани навколо забудов), на покинутих індустріальних об’єктах тощо, а й увійшло в повсякденну візуальну культуру. Ми бачимо графіті на інтернет-сайтах, в рекламі, на упаковках товарів для молоді. Спрей-арт часто вже не є «спрей-артом» в первинному розумінні (спрей — аерозольна фарба), а стає просто особливою стильовою течією сучасного мистецтва, трапляється навіть в оформленні книжок та журналів.

Зізнаюся, я захопився графіті не так давно, і ще дуже мало розуміюся на тех­нічних тонкощах цього мистецтва, але з великим задоволенням вивчаю журнали про цей різновид графіки, електронні джерела і, звісно, пробую сам малювати. Поки що мої малюнки не виходять за межі паперу або цифрових графічних ре­дакторів. Але вже маю і перші звершення: нещодавно мої знайомі попросили на­малювати логотип для їхньої аматорської музичної групи, я запропонував їм кіль­ка ескізів, і їм дуже сподобався один із них — стриманий, але складний напис в стилі «Дайма». Пишаюся, що мій малюнок схвалили й ті люди, які не знайомі зі мною особисто, а просто побачили його на сторінці групи.

Мені хочеться продовжити навчання. Одного разу батько сказав мені, що ху­дожник має право працювати з одним стилем тітьки тоді, коли він опанував кла­сичний стиль, навчився малювати всі ці циліндри, натюрморти, перспективи, яких вчать усіх художників. Спочатку я не погодився з ним (навіщо мені малюва­ти «сервіз, фрукти, тканину»), якщо я в житті не збираюсь займатися цим, а пла­ную вдосконалюватися в графіті. Але коли мені не вдавався один малюнок — по­стійно «ламалася перспектива», я звернуся до журналу для звичайних художників, де описувалися закони перспективи, і вирішив свою проблему за їх допомогою.

Виходить, батько мав рацію! Тепер коло моїх інтересів потроху розширюється, я починаю звертати увагу на різні напрями сучасного живопису — і захоплююсь де­далі більше. Мрію навчатися на факультеті графіки та живопису. Я дізнався, що моє захоплення пов’язане не тільки з класичним живописом, а й з каліграфією — мистецтвом написання текстів і створення шрифтів. Тож каліграфія також захо­пила мене — я й не здогадувався, що написанню літер присвячено стільки уваги, що існує стільки правил і нюансів створення шрифту, звичайного напису!

Головне, про що я мрію — аби до мистецтва графіті припинили ставитися упе­реджено і визнали його одним із видів сучасного візуального мистецтва. Я ні в якому разі не покину цього заняття, обов’язково постараюсь удосконалити власні вміння в малюванні і тоді — я впевнений — зможу брати участь у створенні най­різноманітніших графічних об’єктів: від повноцінних картин до елементів упаков­ки товарів. Адже краса має бути не тільки в музеї, а й на звичайних речах, які ми щодня використовуємо! А мистецтво графіті — один із безлічі способів зробити побутовий щоденний світ яскравішим!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 179 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz