ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Художниця Евгенія Гапчинська - «постачальник щастя № 1»

Нещодавно я відкрила для себе творчість сучасної української художниці Євге­нії Гапчинської. Як не прикро, але думка про те, що сучасне українське мистецтво не розвивається й не затребуване у світі, є досить поширеною. Але тільки серед лю­дей, які не дуже-то й цікавились ним. Творчість Гапчинської — чудовий аргумент на захист українського сучасного живопису. Зрештою, художниця має абсолют­но унікальний власний «почерк», мистецький стиль — її пухких потішних янголят запам’ятає кожен, хто хоч раз їх побачить. Так сталося і зі мною. Натрапивши ви­падково на ці роботи, я одразу стала палкою прихильницею творчості Гапчинської.

Найбільше мені подобається дитячість і ніжність її робіт. Картини вже оці­нили не лише в Україні, а й у світі. З опублікованого Євгенією я дізналась, що малювання стало основною її діяльністю саме тоді, коли директор одного із за­кордонних музеїв замовив їй серію робіт. На картинах руда усміхнена дівчинка, намальована в особливому стилі Гапчинської, мала подорожувати у часі, зустріча­ючись із видатними митцями минулого — Веласкесом, Єальвадором Далі й інши­ми художниками. Ця серія стала початком успіху художниці.

Галерея Євгенії називається «Галерея щастя», а вона жартома називає себе «постачальник щастя № 1». Насправді, дивлячись на смішних чоловічків та дівчаток-принцес на картинах художниці, важко стримати посмішку і не відчу­ти тієї щирості, теплоти, навіть наївності, якими світяться ці роботи. Малюнки Гапчинської вже з’явилися не тільки на сумках, одязі, стали частиною дизайнер­ських ідей, але прижилися й у книжках. Юіижку, ітюстрації до якої робила Євге­нія, було визнано найкращою дитячою книжкою року. Але творчість Гапчинської імпонує не тітьки дітям, хоча, на перший погляд, ніби призначена для дітей. Її малюнки — і для тих, хто залишається дитиною в душі, попри свою дорослість і соціальну відповідальність. Легкість і щирість — ось що приваблює глядачів у напівдітях-напівянголятах, які дивляться на нас з полотен. Розчулюють і підписи під картинами — смішні, по-дитячому наївні репліки.

Чи не найулюбленішою моєю картиною є зображення дівчинки, яка дивиться на сім маленьких акваріумів, а вгорі напис: «Єім рибок — сім бажань». Я навіть у повсякденному житті іноді повторюю цю фразу як примовку — щоразу вона ви­кликає у співрозмовника посмішку. Або ще картина, де обіймаються двоє роже­вощоких товстеньких янголят із крильцями — і підпис: «я тебе впіймав!» Ця щи­рість, дитинність і простота насправді зачаровують.

Євгенія Гапчинська вчилася на художника і, за її власними розповідями, до­бре опанувала класичний реалістичний живопис, тож художниці довелося при­святити певний час формуванню власного стилю, всупереч канонам класичного «елінського» мистецтва. Зрештою, її численні шанувальники і люблять її за цей індивідуальний неповторний стиль.

На одній із картин Гапчинської, де зображено маленьку усміхнену дівчинку, підпис такий: «Деякі дівчата одразу народжуються принцесами...» Переформулю- вавши цей вислів, можна сказати: «Деякі люди одразу народжуються художника­ми», адже у творах Євгенії Гапчинської відчувається великий талант, душа, іскра, що зачаровує глядачів. Хоча я люблю різні напрями мистецтва, в тому числі і су­часного, я з цікавістю стежу за героями малюнків Гапчинської і з нетерпінням чекаю на її нові роботи.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 308 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz