ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 22
Гостей: 22
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Менеджмент - мистецтво керувати

Кілька років тому у передачі «Що? Де? Коли?» я почув питання, відповідь на яке мене дуже здивувала і змусила замислитися. Питання стосувалося Генрі Фор­да — людини, відомої не тільки заснуванням марки автомобілів Форд, а й своєю цікавою біографією, новаторськими ідеями в галузі організації праці та виробни­цтва, зрештою, автобіографічними книгами. Одного разу Генрі Форд зібрав на на­раду провідних менеджерів своєї компанії і повідомив: «Завтра ви з сім’ями по­їдете в безкоштовну подорож на круїзних лайнерах — квитки вже придбано, усе сплачує компанія, приємного відпочинісу». Питання до гравців звучало так: «На­віщо Генрі Форд це зробив?» Лунало безліч відповідей і гіпотез — можливо, він так зміцнював командний дух серед управлінців? Або вирішив, що вони надто втомилися — і просто захотів дати їм перепочити? Правильна відповідь, яку так і не дали знавці, дуже здивувала мене: таким чином Генрі Форд перевірив ефектив­ність менеджерів. Якщо за їхньої відсутності все піде шкереберть — значить вони недостатньо добре організували роботу підлеглих у тому відділі, за який відпові­дальні. Якщо ж їх тижнева чи двотижнева відсутність суттєво не вплине на ре­зультати роботи відділу — то менеджер все організував добре і його таланту можна довіритись. Отака дивна, але по-своєму геніальна стратегія!

Саме після цієї передачі я всерйоз замислився: навіть така, здавалося б, не- творча професія, як управління підприємствами (а я маю намір навчатися на фа­культеті менеджменту, але тоді я ще вагався і був далекий від остаточного вибо­ру) — навіть така спеціальність вимагає таланту, як зараз кажуть, «креативності», тобто оригінального творчого підходу. У профільних вишах дають багато корис­них знань щодо менеджерських посад, особливостей цієї професії, але я зрозумів, що самоосвіта — прекрасний спосіб розвинути загальну ерудицію, дізнатися біль­ше про свою майбутню професію та й просто почитати щось цікаве, поєднуючи приємне із корисним.

Саме вищезазначені міркування змусили мене взятися за біографію Генрі Форда, і я ні на мить не пожалкував, що зацікавився цієї інформацією. Це був насправді геніальний керівник! Він почав як звичайний робітник-автомеханік, а завершив свій кар’єрний шлях власником величезної автомобільної корпорації, до того ж зробив неабиякий внесок у сукупність знань щодо керування великими підприємствами, організації праці тощо.

Свої міркування й основні події свого життя Форд виклав у книгах «Моє жит­тя і робота», «Сьогодні і завтра», «Рух уперед». Я ще тільки збираюся прочитати ці книги, але вже знайомий з уривками з них. Мені багато що подобається у страте­гії керування Форда, взагалі у його життєвих поглядах. Звісно, частково вони вже застаріли, адже багато промислових реалій залишилося в минулому, та й взагалі змінилася економічна ситуація, але деякі його думки не втратили актуальності. Доказом того слугують афоризми Генрі Форда, ось, наприклад, мої найулюблені­ші: «Вважай, що ти здатен на те чи інше звершення, або вважай, що ти на це не здатен: і в першому випадку, і в другому ти матимеш рацію»; «Не шукай помил­ку — шукай, як її виправити»; «Якщо ти маєш ентузіазм, ти можеш здійснити все, що завгодно». І ще одна думка, яку я виніс для себе з афоризмів Форда: «Якщо в мистецтві взаємин і є якийсь секрет успіху, то він полягає у вмінні зрозуміти точ­ку зору іншої людини і дивитися на речі як з її, так і з власної точки зору».

Дипломатичність у поєднанні з дисципліною, ентузіазм, віра в перемогу та власні можливості, правильна організація праці, великий талант спілкуватись і ке­рувати — усі ці риси зробили з Форда геніального менеджера. Саме завдяки його біографії я зрозумів, що ця професія так само вимагає творчого підходу, постій­ного пошуку нових ідей, енергійності та новизни мислення.

Я поважаю людей, які люблять свою справу і беруться до неї з іскрою в очах. Психологія взаємин, а також механізми ефективної роботи менеджера цікаві мені вже зараз, а в майбутньому перейдуть із площини моїх зацікавлень у площину професії. Мені смішно чути від ровесників, що професія, яку я обрав, нудна. На­справді вона мені дуже цікава, як будь-якій людині, що хоч трішки знайома з її сутністю. Адже менеджмент — це мистецтво, яким я планую колись оволодіти.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 139 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz