ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Внутрішня екологія, або ще раз про здоровий спосіб жипя

Дискусії щодо здорового способу життя не вщухають. Головна причина уваги до цієї проблеми — чимало людей із поганими звичками. Найприкріше те, що ці звички розповсюджуються і серед молоді, навіть серед підлітків. Попри офіційну заборону на продаж тютюнових та алкогольних виробів дітям до вісімнадцяти ро­ків, багато підлітків і палять, і до пива вже встигли звикнути.

Я хотів би висловити власні роздуми щодо цієї проблеми, бо і мене вона хви­лює, як і кожного, хто свідомо ставиться до власного майбутнього!

Мене прикро вражає кількість реклами сигарет та алкоголю за майже повної відсутності соціальної реклами. Соціальна реклама, що пропагує здоровий спосіб життя та цікаві й різноманітні види дозвілля, могла б якщо не врятувати, то знач­но поліпшити ситуацію. На жаль, ринкові відносини, які є правильним шляхом регулювання економіки в цілому, тут «працюють» проти людей: виробники відпо­відних товарів мають кошти, щоб сплачувати рекламу власних виробів, а держава не має достатньо фінансів, щоб розміщувати великі блоки соціальної реклами на телебаченні. Мені здається, доцільним кроком була б повна, а не часткова, як за­раз, заборона реклами алкоголю та сигарет.

Зрештою, все залежить від нас самих, від свідомого вибору кожного, а не від того, що нам пропонує реклама. Здоровий спосіб життя — не шаблон і не порож­ні слова, не нотації старших — це певна внутрішня екологія, повага до себе та оточуючих, зрештою, це дорослість. Мені здається, соціальна реклама й суспільна свідомість має нівелювати ті стереотипи, що впливають на підлітків, підштовху­ють їх до шкідливих звичок. Наприклад, не секрет, що серед молоді існує стерео­тип, що сигарета робить їх «дорослішими», «крутішими». Але ж хіба це так? До­рослість — це вміння обирати, вміння не бути, як усі, вміння планувати і мислити на перспективу. Я з дитинства захоплююсь футболом, нехай я не стану професій­ним гравцем, але моє захоплення і — головне — мій спосіб мислення аж ніяк не сполучається ні з палінням, ні з вживанням алкоголю. Спорт робить мене здо­ровішим та міцнішим, впливає на реакцію, витривалість, то з якого дива я руй­нуватиму те, до чого сам прагну? Я розумію, що здоров’я, гарний фізичний стан, та й здоровий дух, що, за прислів’ям, у здоровому тілі, принесуть мені щастя. Це мій вибір, і це моя дорослість. Саме завдяки цьому я почуваюсь відповідальним за себе, відчуваю себе хазяїном власного життя. Навіть якщо з якихось причин я покину спорт, у будь-якій професії мені знадобиться ясність думки, витривалість, гарний тонус та емоційний стан. Мені здається, що я пишу зараз найочевидніші у СВІТІ речі, тому мені важко навіть уявити, чому ці речі не є такими очевидними для тисяч моїх ровесників!

Нехай навіть молодим людям невластиво думати про далеке майбутнє, але ж шкідливі звички шкодять їм вже зараз, хіба вони не відчувають цього? Прекрас­но, що в Україні все ж існують благодійні організації, які займаються цими пи­таннями: створюють реклами й брошури, організовують дозвілля, читають лекції в університетах та школах. Імовірно, їхня справа рано чи пізно дасть свої плоди. Щось має змінитися у свідомості підлітків, адже якщо цього не станеться, народ сам винищить себе. Здоров’я не робить людину щасливою, тобто цього, напевно, недостатньо для абсолютного щастя, але відсутність здоров’я робить неможливим усе інше! Доки підлітки підкоряються ілюзіям і вважають, що їхні шкідливі звич­ки роблять їх дорослішими і полегшують спілкування в компанії, жорстока реаль­ність диктує своє: нездоровий спосіб життя, навпаки, утруднює соціалізацію, бо усе це заважає роботі, спілкуванню з іншими людьми, та, найголовніше, шкодить самій людині.

Мені здається, ефективна соціальна реклама має не лякати, а пояснювати — пояснювати механізми хімічного впливу токсинів на організм та мозок підлітка, пояснювати, що існують інші засоби дозвілля, пояснювати психологічні комплек­си, що заважають людині вести цілком здоровий спосіб життя. З огляду на масш­таби проблеми, я замислююсь над тим, а чи не влаштуватися мені волонтером в одну з громадських організацій. Зрештою, внутрішня екологія — екологія власно­го життя, повага до себе, відмова від шкідливих стереотипів — важливі чинники, і від вибору кожної окремої людини залежить майбутнє всіх людей.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 163 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz