ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Епістолярний жанр на межі зникнення

Із плином часу ті чи інші явища зникають — історія змінюється, змінюється стиль життя людей, тому певні предмети, професії, організації стають більше не потрібними. Не так давно я з друзями обговорювала професії, що зникли, і про­фесії, що зникнуть незабаром. Для мене було величезним шоком, коли мій од­нокласник сказав: «А ще професія поштаря скоро стане непотрібною і зникне».

Пошта, атрибутика пошти, пов’язані з цим явища були такі знайомі і близь­кі — відображені у мультиках, дитячих віршиках, фільмах. Я навіть не замислю­валася, що все це вже майже вийшло з мого повсякденного життя, а за кілька де­сятків років може й зовсім зникнути.

Зараз спілкування відбувається телефоном, особливо ж коли кожна людина має власний мобільний, або за допомогою електронної пошти — листи надходять миттєво, тому цей засіб зв’язку незамінний для роботи, та й просто дуже зручний. А звичайні листи зникають. Коли ми вивчали функціональні стилі мовлення, не всі знали значення слова «епістолярний» і навіть засумнівалися, чи треба його ви­діляти в окремий стиль. Ясна річ, що з точки зору мовознавця є достатньо підстав говорити про епістолярний стиль мовлення, але з точки зору звичайного підліт­ка цей стиль, може, й не потрібен: ним же не користуються. А дарма. Принаймні особисто мені, багато в чому естетика листування близька.

Лист дає можливість зібратися з думками і висловити міркування та пережи­вання складніші та глибші, ніж це можливо в стислому електронному повідомлен­ні. А ще лист, хоча й не передає інтонації, та створює ілюзію живого спілкуван­ня — ти бачиш почерк, а почерк теж багато чого може розповісти про людину, її настрій і стан.

Листування було невід’ємною частиною людського спілкування. А зараз воно змінило не тільки форму, а й сутність: в епоху швидкого темпу життя, безлічі роз­ваг та можливостей, технічного розвитку ніхто вже не буде обмінюватись довги­ми і глибокими міркуваннями, описами власного життя та філософськими розду­мами у щоденних листах — ні в звичайних, ні в електронних. Я замислююсь над відомими листуваннями письменників, літературних критиків, над усією роман­тикою очікування та отримання листа — і розумію, що мені дуже шкода цю епо­ху — епоху таємних листів, філософських листів, політичних депеш, професійних листів, листів, що схожі на щоденники, — найрізноманітніших.

Ніхто, звісно, не забороняє мені також долучитися до непопулярного епісто­лярного жанру і листуватися з кимось. Але це вже буде зовсім не те: трохи гра, трохи розвага, але лист вже ніколи не матиме такого значення, як, наприклад, у XIX столітті, тому що зараз я можу зателефонувати і спитати, чи надійшов мій лист.

Мені здається, епоха листування поступово відходить у минуле, але не зникне повністю, та й зникати буде значно повільніше, ніж це прогнозують. Вона обер­неться на нову форму — зростаюча популярність блогів, як на мене, є відголоском втраченого листування, адже потреба людини висловлювати та записувати власні думки нікуди не поділася.

Іноді я уявляю собі ті часи, коли лист був чи не єдиним засобом поспілкува­тися на відстані. Я відчуваю легкий сум і трішки заздрю тим романтичним часам, але й добре усвідомлюю, скільки можливостей дає нам наше сьогодення! А по­треба в романтиці, у спілкуванні й у висловленні думок може бути задоволена й сучаснішими засобами, бо ми самі творимо своє життя, встановлюємо взаємини з людьми й формуємо коло друзів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 201 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz