ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Світ сучасних субкультур

Однією з головних ознак сучасного світу, як на мою думку, є його розмаїття. Безліч явищ, що доповнюють або й суперечать одне одному, зумовлюють строка­тість сучасного суспільства, яка так чи інакше поділяється на групи. Групи ці за­ведено називати субкультурами.

Субкультури, на думку соціологів, це будь-які групи людей, об’єднані певни­ми рисами, що відрізняють їх від панівної «середньостатистичної культури». А ще на думку соціологів, будь-яка людина є представником певної субкультури — наприклад, професійної. Так, професія формує своєрідний гумор, сленг, коло інтересів, а це вже є ознаками для розрізнення «своїх» та «чужих». Але це в широ­кому розумінні цього слова. Цікаво спостерігати за яскравими субкультурами, що виникають і розвиваються серед сучасної молоді.

Я дізнався, що базою для формування субкультури може стати будь-що — не тільки музика. Я спочатку думав, що подібні групи формуються саме на основі музичних уподобань — рокери, репери тощо, але виявилось, що я сприймав яви­ще субкультури надто вузько: вони можуть утворюватися на спортивному підґрун­ті, на базі політичних переконань, на світоглядних засадах, навіть на спільних ін­тересах. Фанатські угруповання теж так чи інакше можна вважати субкультурою.

Я не належу до жодного, тому мені цікаво осмислювати причини виникнен­ня субкультур та їх функціонування в соціумі. Мені доводилось бачити або бути знайомим із людьми, які належать до тієї чи іншої групи за музичними уподо­баннями. Але це не просто людина, яка слухає якийсь стиль музики: музика, ста­ючи основою для формування певної групи, переростає у дещо більше — змінює стиль одягу, поведінки, навіть впливає на світогляд. Дещо схоже відбувається й зі спортивними субкультурами. А ще кілька моїх друзів захоплюються історичною реконструкцією та рольовими іграми — вони теж представники окремої субкуль­тури. Зрештою, так звані рольовики виникли як фендом (тобто група фанатів) Толкієна, а вже потім розвинулися до ширшого прошарку — вони стали однією з перших субкультур в СРСР.

Що приводить підлітків до тієї чи іншої групи? Напевно, бажання виділятися у поєднанні з прагненням спілкуватися зі схожими людьми. Отакий парадокс. Про­тест, притаманний підлітковому максималізму, поєднується з підлітковим бажанням гуртуватися — так виникають субкультури, підкріплюючись новими рисами, влас­ними історіями, гумором, сленгом, розвагами. А ще в підлітковому віці кожен шу­кає себе — шукає своє місце, намагається дати відповідь на питання «Хто я такий?» І це теж, як мені здається, впливає на ідентифікацію людини. Якщо дорослому для вираження власної індивідуальності не потрібно носити якийсь особливий одяг чи якось незрозуміло висловлюватись, то підлітки схильні до яскравої демонстра­ції власних переконань, може, навіть до провокацій. Звісно, соціологи та психоло­ги краще за мене зможуть пояснити ці механізми, але мої міркування наразі такі...

До речі, ще одним критерієм класифікації субкультур є їхнє ставлення до культури середньостатистичної. Так, бувають групи, що просто чимось відрізня­ються від інших (професійні або за музичними вподобаннями), а бувають ворожо налаштовані, протестні — такі зазвичай формуються на ґрунті радикальних полі­тичних поглядів.

Я чув багато різних думок щодо існування субкультур у нашій країні. Люди старшого покоління здебільшого не схвалюють цього. Але мені, підліткові, зро- зуміліші захоплення однолітків. Мені здається, якщо субкультура не стає ради­кальною чи протестною, вона тільки на користь: з віком захоплення мине або стане нейтральнішим, але в складному підлітковому віці людина може вирази­ти себе, утвердити власну індивідуальність, знайти друзів за інтересами. Та й, врешті-решт, усі ми різні, а світ субкультур робить суспільство різноманітнішим, дає простір для самовираження.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 151 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz