ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 26
Гостей: 26
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Харківський університет та його історія

Україна має надзвичайний освітній потенціал та велику традицію вищої осві­ти! Як майбутнього студента і просто громадянина, все пов’язане із навчанням у нашій державі мене дуже цікавить. Окреме місце в історії освіти України посідає Харківський університет, що був одним із перших вишів на території тодішньої Російської Імперії.

Засновано університет 1804 року, тож лише кілька років тому студенти святку­вали його двохсотріччя. Своєю появою заклад завдячує просвітнику Василю Ка- разіну, ім’я якого тепер йому присвоєно.

Зараз університет налічує близько двох десятків факультетів, за часів його за­снування їх було лише кілька, але вже тоді підготовка велася на високому рівні: до професорського складу були запрошені викладачі з інших країн. Зокрема, філосо­фію викладали німецькі професори, через що Харківська школа філософії набула особливого значення. Та й інші спеціальності могли похвалитися своїми успіха­ми: саме від Харківського університету бере початок історія більшості вишів Хар­кова: медичний університет, фармацевтична академія, педагогічний університет, університет культури та багато інших.

Університет має всі підстави пишатися своїми випускниками, серед яких пись­менники, економісти, біологи, фізики, математики, — усі вони досягли неаби­яких успіхів у своїй справі. Чого варте хоча б те, що з університету вийшло троє Нобелівський лауреатів — біолог Мечников, економіст С. Кузнєцов та всесвітньо відомий фізик Лев Ландау. Нещодавно відбулися зйомки документального фільму про Ландау — і Харків став знімальним майданчиком для відтворення тих подій.

Неможливо визначити, який напрям підготовкн студентів дав найкращий ре­зультат: в усіх галузях випускники Харківського університету зарекомендували себе як фахівці. Зараз цей заклад навчає і багатьох іноземних студентів, бере участь у міжнародних навчальних та наукових програмах. Крім того, університет славиться своєю бібліотекою та ботанічним садом. Я дізнався, що Музей природи Харківського університету був одним із найперших подібних музеїв у всьому світі!

Університет імені Каразіна має міцні традиції — і наукові, і студентські. До того ж із середини XX століття це одна з найвідоміших будівель міста. Кажуть, довжина коридорів становить близько одинадцяти кілометрів.

Насправді жодна статистика не говорить про досягнення науковців універси­тету так промовисто, як реальна репутація харківських науковців у світі: напри­клад, досягнення в галузі фізики у відповідному науковому інституті визнані на міжнародному рівні.

Великою мірою саме Харківський університет заклав традиції вищої освіти у нашій державі. Зараз Україна приєдналася до Болонського процесу реформування освіти — і всі нововведення у виші поєднуються з давніми традиціями викладан­ня та наукової роботи. Я сподіваюся, що за рік я теж стану студентом цього вишу, одного з найкращих у нашій країні.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 227 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz