ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Батьки і ДІТИ: повертаючись до вічних тем

Усі підлітки так чи інакше сваряться і конфліктують з батьками — це факт. Але найголовніше — не сама наявність чи відсутність суперечок, а ставлення до батьків, повага до них, навіть коли ваші думки з якихось причин не збігаються, та уміння цивітізовано поводитись у таких випадках.

Колись я натрапила на неймовірної простоти і водночас неймовірної глиби­ни думку. Думка звучала приблизно так: безсумнівно, існують талановитіші, слух­няніші, сумирніші діти, але, любі батьки, у вас саме ця дитина, тому прийміть її такою, яка вона є; безперечно, існують батьки, які краще розуміють та більше дозволяють, але у вас саме ці батьки, тому прийміть їх такими, якими вони є. Це було висловлення психолога в якомусь тексті — і я згодна з цією думкою на сто відсотків. Насправді, це надзвичайно важливо — вміти прийняти людину з усіма її недоліками, любити її просто за те, що вона існує і дає тобі тепло та підтрим­ку — і немає чого вимагати за свою любов.

Зрештою, любов до батьків чи любов до дітей має бути безумовною, тобто не залежати від якихось умов та претензій. Це почуття освітлює повсякденність і, хоч воно зовсім не виключає суворості чи певних вимог, саме воно дає змогу підтри­мувати злагоду та гармонію в родині.

Розмірковуючи над проблемою батьків і дітей, я звернулася до власного досві­ду: планувала проаналізувати ті проблеми, які я бачу у наших стосунках і на осно­ві відомого особисто мені дійти якихось висновків, узагальнення... Але, взявшись до такого аналізу, я відчула тільки одне бажання — подякувати своїм батькам. І все. Так, час від часу в нас виникають суперечки або ми не розуміємо одне одно­го, але от щойно я замислилася всерйоз над питанням взаємин — одразу зрозумі­ла, який це дріб’язок у порівнянні з тим, що я насправді відчуваю.

Мої батьки — дивовижні люди: вони приділяли мені стільки часу і уваги, що я завжди почувалася погрібною, мабуть, саме це відчуття дало мені впевненість в собі, врівноваженість. Навіть коли їхні справи заважали нашому спілкуванню, мої батьки вміли знайти правильні слова, щоб пояснити мені все, і я ніколи не сум­нівалася, що мене у родині дуже люблять. Це забезпечувало мені майже постійне відчуття радості, звичайної повсякденної радості пізнання, спілкування, малень­ких дитячих відкриттів.

Мої батьки вміють пробачати помилки. За це я їм дуже вдячна: якщо в мене щось не виходить, я впевнена, що мене підтримають та щось порадять, але не за­судять. Надмірні лінощі чи недбале ставлення до навчання в нашій родині зовсім не схвалюють, але коли я чогось не змогла, помилилася, не перемогла, я ніколи не боюсь про це розповідати, бо моя помилка — мій крок до самовдосконалення. І звісно, розумні вчаться на чужих помилках, але людей, які вчаться тільки на чу­жих помилках, не існує — так каже мій батько, підбадьорюючи мене.

Мої батьки навчили мене не брехати. Тим, що завжди довіряли мені. І я так само довіряла їм. Ті моральні принципи, якими я зараз так пишаюсь — чесність, порядність, відчуття відповідальності, повага до інших людей, — усім цим я за­вдячую своїм батькам. Саме вони показали мені правильний шлях розвитку, яким я рухаюсь дотепер, вже багато в чому самостійно. Найголовніше ж — вони пока­зали мені приклад чесного та гідного життя, сповненого праці і веселощів, твор­чості та уваги одне до одного.

Якщо чесно, я починала цей твір із наміром написати про проблеми спілку­вання батьків і дітей, але, щойно почавши, відчула єдину потребу — подякувати. Мабуть, я щаслива людина.

Кожен підліток так чи інакше свариться з батьками, це факт, але головне у цьому — розуміння, наскільки дрібними і несуттєвими є ці конфлікти у порів­нянні з тією любов’ю та теплотою, що завжди є між батьками та їхньою дитиною!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 167 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz