ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Людина - коваль свого щастя

Щастя — це поняття, що означає такий моральний стан людини, який від­повідає найбільшому внутрішньому задоволенню умовами свого життя. Щаслива людина живе повно й осмислено, радіє кожному дню, кожній зустрічі. Щоб бути щасливим, необхідно постійно налаштовувати себе на позитивні емоції, уміти ра­діти найменшій дрібниці, бути щедрим на добре слово.

Звичайно ж, нормальна людина не може бути щасливою щохвилини. Кожен своє щастя будує по-своєму.

Мені здається, що людина почуває себе найщасливішою, коли кохає. Варто лиш згадати вірш Володимира Сосюри «Так ніхто не кохав». Ліричний герой пе­реповнений відчуттям радості, заради коханої він, здається, зможе зірвати з неба «Оріон золотий».

Історія знає чимало прикладів, коли люди заради свого щастя відмовлялися від влади, грошей і слави. Існує легенда про короля, який покинув палац, оселив­ся подалі від столиці, щоб зайнятися улюбленою справою. Він вирощував капус­ту і був абсолютно щасливий. Дехто не вірить, що таке могло бути, але мені зда­ється, що це правда, адже тільки та людина, яка займається улюбленою справою, буде щасливою.

Отже, кожна людина може бути щасливою тільки тоді, коли зрозуміє, де шукати своє щастя, і докладе зусиль у цих пошуках. Кожен із нас є ковалем свого щастя.

  1. ЗДОРОВ’Я
  1. 77. Куліш, «Чорна рада». На перший погляд, про здоров’я не йдеться у пер­шому в українській літературі історичному романі. Проте це не так. У романі зоб­ражено звичаї запорожців, які покликані зберігати духовне здоров’я козацького лицарства: аморальні вчинки жорстоко караються. Що ж до фізичного здоров’я, то, з погляду автора, справжні чоловіки не дуже зважають на фізичний біль і вмі­ють терпіти мужньо, як, наприклад, Кирило Тур.
  2. 7. Карпенко-Карий. У п’єсі «Хазяїн» є яскравий епізод, коли Терентій Пузир, власник мільйонів та численних земель, погнавшись за гускою, впав і забився. Він пожалкував грошей на лікаря, вирішив, що досить і фельдшера. Він не цінував свого здоров’я, і це скінчилося погано: Пузир помер.
  3. М. Коцюбинський, «Тіні забутих предків». Твір розкриває звичаї та життєву філософію гуцулів, у якій важливе місце посідає мудре ставлення до життя і смер­ті, розуміння того, що є вища сила, яка над усім. А лікуються гуцули травами та замовляннями, вважаючи, що здоров’я людини залежить від її вчинків, поведін­ки, зв’язку з природою.
  4. 7. Багряний. У романі «Тигролови» письменник прославляє мужність, силу, стійкість героїв і розповідає про їхній здоровий спосіб життя в гармонії з приро­дою. Вони виліковують Григорія Многогрішного, відпоюючи відварами трав, бо добре знаються на тому, як відновити здоров’я.
  5. Л. Костенко. «Маруся Чурай» — роман у віршах про кохання і зраду, про Батьківщину і про людське життя, таке коротке й прозоре. Герої втрачають здоров’я у боях, через переживання, як-от для Марусиної матері усі переживання виявилися фатальними. Маруся від бабусі засвоїла знання про трави, знаючись на травах, лікувала та одного разу й для себе приготувала отруйне зілля, яке випив помилково її зрадливий коханий Гриць.
  6. Леся Українка. Будучи з восьми років хворою, вона цінувала здоров’я, жит­тя без болю й підносила дух, долаючи хворобу. Це й відобразилось у багатьох вір­шах, зокрема «Стояла я і слухала весну», «Сопіга 8рет зрего», «До мого фортепі­ано» та інших.
  7. Г. Сковорода. У філософському трактаті «Алфавіт, або Буквар світу» автор досліджує проблему «хворої душі», що призводить і до хвороб тілесних. Хворою душу роблять скупість, нетверезість, розкіш, честолюбство, страх смерті, а звідси й хвороби тіла. Ось як вирішує Сковорода проблему здоров’я.


Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 1374 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz