ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Дружна родина - міцна країна

Родина, сім’я — це частинка суспільства, яка об’єднує рідних людей у єдине ціле, робить їхні зв’язки нерозривними. Можна мати багато знайомих і друзів, але тільки сім’я дає нам відчуття захищеності і потрібності на все життя, робить нас щасливими і впевненими у майбутньому.

Україна знала часи, коли родини були великими, і три-чотири покоління жили під одним дахом, разом працювали, кожен вносив свою часточку в добробут сім’ї і міг розраховувати на допомогу. Прикладом таких стосунків може бути сім’я Сірків — героїв роману Івана Багряного «Тигролови».

Переселенці з України приїхали в суворий край наприкінці XIX століття. їхня сім’я налічувала понад п’ятдесят осіб. Одна родина — то ціле село. Жили дружно й весело, щасливіше, ніж на рідній землі.

Багато таких сімей прийняв Зелений Клин. Вони змушені були покинути Україну, а батьківщина збідніла на тисячі своїх найкращих синів і дочок, які були сіллю рідної землі.

Історія знає чимало прикладів, коли міцні родинні стосунки об’єднували кра­їну, робили її сильною. Згадаймо братерську любов і повагу князів Галицько- Волинського князівства. Рідні брати Данило і Василько не боролися за владу, об’єднали Галичину і Волинь в одну державу, допомагали один одному в бороть­бі з ворогами, що вберегло князівство від повного розорення під час монгол о- татарської навали.

Дружна родина робить людину щасливішою і сильнішою. І що більше буде та­ких родин — то сильнішою буде країна.

VI.          КОХАННЯ

1.  «Слово о полку Ігоревім» містить епізоди, пов’язані з Ярославною, коханою дружиною князя Ігоря. Її любов, її молитви захистили героя від смерті. Відтоді об­раз Ярославни — це образ вірної люблячої жінки, її ім’я стало узагальненим для всіх, хто кохає і чекає.

2.1. Котляревський, «Енеїда». У творі чимало епізодів, що зображують кохання героїв. Один із найяскравіших — кохання Дідони до Енея. Почуття, яке розпо­чалося як легке залицяння, стало для Дідони сенсом життя. Тож, коли боги вирі­шили забрати Енея, бо йому судилася інша доля, Дідона спалює сама себе, бо не уявляє життя без коханого.

3.  І. Франко. Збірка «Зів’яле листя» змальовує перипетії стосунків закоханих. У вірші «Червона калино, чого в лузі гнешся?» засобами народної пісні через але­горію змальовано нерівне кохання. У вірші «Ой ти, дівчино» відображено захват люблячого чоловіка від споглядання коханої, спогаду, думки про неї. А у вірші «Чого являєшся мені у сні?» зойки зболеного серця «в житті ти мною згордувала, моє ти серце надірвала» змінюються приречено-закоханим: «О, ні, являйся, зі­ронько, мені хоч в сні».

4.  77. Тичина. З численних поезій про кохання найяскравіші «Ви знаєте, як липа шелестить», де, здається, весь світ, від дерев і вітру до місяця на небі, спов­нений кохання, та «Коли в твої очі дивлюся», де осіннім холодом віє від погляду коханої, бо, мабуть, нема любові, і це розриває серце ліричного героя, який ще не вірить, що прекрасні очі ховають зовсім інше серце. А у вірші «Я сказав тобі лиш слово» П. Тичина зізнається: «Переповнений любов’ю, я одкрив кохання книгу».

5.  М. Рильський. Кохання у поета нерозривно пов’язане з усім Всесвітом. Воно у музиці Шопена (вірш «Шопен») проглядає крізь кожну ноту, бо суть самого життя — кохання; смуток розставання з коханою у вірші «Яблука доспіли, яблука червоні!» Остання фраза з нього, здається, готовий афоризм: «Вміє розставатись той, хто вмів любить».

6. В. Сосюра вважається чи не найліричнішим з поетів, бо в нього багато вір­шів саме про кохання: «Білі акації будуть цвісти», «Так ніхто не кохав», «Любов моя», «Ніяк од щастя не засну я» та інші. Еоловна думка його поезій висловлена вже в самих назвах віршів, а ще у поетичних рядках:

О, скільки музики в мовчанні, коли любов!

(«Ніяк од щастя не засну я»)

7.  О. Довженко. Кіноповість «Україна в огні» містить проникливі за своєю правдою і силою епізоди, пов’язані з темою кохання, темою ставлення до жінки. Олеся Запорожець віддає своє дівоцтво Василю Кравчині, бо «він свій», і він через усю війну береже в серці образ Олесі, яку кохає й цінує понад усе, навіть замордо­вану ворогом, посивілу з горя називає «найкращою», бо кохає і схиляється перед жінками, які змушені були не зі своєї вини переживати окупацію.

8.  О. Гончар, «Собор». У романі з вуст учителя на адресу Миколи Баглая та його коханої Єльки прозвучали слова: «Бережіть собори ваших душ!» Собор — це алегорія високих думок і стосунків. Собор священний, доки в ньому живе любов. І це не тільки кохання молодих людей, а поняття набагато місткіше — любов до

 

людей, до рідної землі, пов’язана з вірою предків і любов’ю до Бога, з якої ви­ростає все на землі.

9.  А. Малишко. У поета багато віршів про кохання, але чи не найвідоміший його твір — «Пісня про рушник», у якому відображено важливу для української літератури тему любові й поваги до матері. До глибини серця сягають слова: «Рід­на мати моя, ти ночей не доспала... і в дорогу далеку ти мене на зорі проводжа­ла...» Вони про кожного з нас і наших матерів, їхні милі очі, люблячі серця й на­труджені руки, що випестили кожного з нас.

10.  Б. Олійник. У віршах «Мати сіяла сон», «Мамо, вечір догоря...», «Пісня про матір» відображено традиційну для України любов і повагу до матері, яка «навчи­ла дітей, як на світі по совісті жити», та й «тихо пішла за межу», залишивши у спадок головне — любов.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 403 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz