ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Художня своєрідність гуморески «Моя автобіографія» Остапа Вишні

I.      Твори автобіографічного характеру. (В Остапа Вишні є ціла низка автобіогра­фічних оповідань: «Отак і пишу», «Великомученик Остап Вишня», «Все життя з Гоголем», «Панська ялинка», щоденник «Думи мої, думи мої...», який є ці­кавим зразком мемуарної літератури, а найкраща гумореска — «Моя автобіо­графія», яку письменник написав за два дні (15—16 березня 1927 року).)

II.     Своєрідність художнього викладу. (Автор дотепно розповідає про найяскра­віші моменти свого життя, про риси вдачі й світовідчування за допомогою цікавих коментарів, з виходом на суспільні, державні й естетичні проблеми. На перший погляд, оповідач у гуморесці — це пасивний, до всього байдужий учасник подій. Але це лише зовні він маскується під «простачка», який з усім погоджується. Насправді перед нами постає прекрасний образ людини доброї, надзвичайно талановитої й дотепної, біографія якої невіддільна від історії рід­ного народу.)

III.     Дотепність народного жарту. (Остап Вишня використовує етюди-розділи, де розповідає про те, де і коли народився, вчився («мати казали, що мене витягли з колодязя, коли напували корову Оришку»), («Вчив мене хороший учитель Іван Максимович, доброї душі дідуган... Учив він сумлінно, бо сам він був хо­дяча совість людська»). У творі кожне речення звучить як народний дотепний жарт. Остап Вишня мимовільно «вихоплює» найяскравіші, найхарактерніші епізоди, події. Пише про те, що найбільше врізалося в пам’ять.)

IV.     Цікаві композиційні знахідки в гуморесці. (Характерною рисою стилю Остапа Вишні є наявність «відступів», зокрема про «Катехізис» Філарета та інші кни­ги: «Взагалі любив я книжки з м’якими палітурками... їх рвати легше, і не так боляче вони б’ються, як мати, було, побачить». Використання окремих під­текстів, зокрема у розповіді про початок літературної діяльності: з того часу, як «мене переїхали» з Києва в Харків, «зробився я Остапом Вишнею...» «Спо­чатку було тяжкувато, бо папір попервах був поганкуватий і чорнило не дуже добре, та й олівці часто ламались...» З цих рядків напрошується висновок, що велику роль у творчій роботі митця відіграють міра обдарованості, його грома­дянська позиція, а часом пекельна праця.)

V.       Мовне розмаїття. (Гумореска «Моя автобіографія» вражає людяністю, глибо­кими і щирими почуттями. Від початку до кінця вона насичена народною роз­мовною лексикою, розповідними інтонаціями. Здебільшого комізм ситуації у творі ґрунтується на контрасті.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 180 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz