ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 45
Гостей: 45
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Вольовий характер ліричного героя творів Евгена Маланюка

Українська міжвоєнна поезія досягла найвищого рівня завдяки поезії Є. Мала­нюка, який належав до Празької поетичної школи, і був її безумовним лідером. Ди­намічне напруження його віршів відбивало неспокійну епоху, вони були волелюб­ними, діяльними. Це була поезія вільного світу, вільного вияву ідей та почувань.

Протягом довгого і складного життя, зітканого із «переходів та ісходів», Євген Маланюк жодного разу не зрадив собі, не зрікся свого добровільного вибору, того хресного шляху, який пророкувала його розіп’ята душа. Свідченням тому — низ­ка поетичних книг, історіософічні, культурологічні, публіцистичні, літературно- критичні статті, нариси. У поета, дослідника, публіциста Євгена Маланюка один адресат і один герой — Україна. І це однаково стосується як творів, у яких поет величає її степовою Елладою, так і тих, де митець з болем і гнівом назве Україну «Пріською гетьмана Петра». Тому і стає головною та провідною темою у творчос­ті Є. Маланюка батьківщина — Україна, проблема її державності в минулому, су­часному та майбутньому.

Перед читачами постає ліричний герой-патріот, який щиро вболіває за долю рідного краю, милується силою і життєздатністю народу, не закриваючи при цьо­му очі на його недоліки. Часто «я» ліричного героя зливається з авторським:

Внук кремезного чумака.

Січовика блідий праправнук,

Я закохавсь в гучних віках,

Я волю полюбив державну.

Ці рядки стосуються автобіографічних моментів з життя майбутнього поета. Бо в лінії батька були чумаки, осілі запорожці, дід замолоду чумакував, мав вираз­ну поставу гуцула. Для поета, який народився і виріс серед безмежжя херсонських степів, образ рідної домівки постає як символ степової Еллади («О моя степова Елладо, ти й тепер антично-ясна... А мені — ти фата-моргана на пісках емігрант­ських Сахар»). У цих рядках — синівські почуття ліричного героя, який вболіває за шлях розвитку й народ своєї вітчизни.

На його думку, ставлення до батьківщини має бути природним:

Вона — Мати,

Ти — син.

Коли поет називає Україну Елладою, то має на увазі «соняшну» Елладу, в якій торжествують сили цвітіння, панують гармонія, краса, добро. Проте лагідному, умиротвореному образу протистоїть інший образ державницького Риму, бо серце ліричного героя тягнеться до України-Еллади, а розум — до України-Риму, тоб­то сильної і міцної держави: «І виросте залізним дубом Рим з міцного лона скит­ської Еллади».

Ліричний герой Маланюкових поезій вірить у свій народ, його творчі сили, здатність збудувати омріяну віками незалежну державу. Водночас він бачить його негативні риси: байдужість, пасивність, вічні нарікання на нещасливу долю, по­чуття меншовартості.

Вольовий характер ліричного героя особливо яскраво виявляється в трипти­ху «Біографія». Іншого напрямку, як «проти течії», він не знає, усвідомлюючи, що йому доведеться просуватися до обраної мети «без шляху, без батька...», поклада­тися лише на власні сили. Навіть приречений на нерозуміння, «на самоту», на за­буття, спромагається «Все чути. Всім палать. Єдиним бути...», перетворитися на суцільний згусток волі. Ліричний герой (а відтак і автор) має загострене почуття відповідальності за постійно нівечену долю «страждальної землі» і готовий «випити келих до краю» — його недаремно називають оголеним, чесним сумлінням нації.

Поетичні твори Є. Маланюка мають загострене почуття відповідальності за все, що відбувається на рідній землі, за майбутнє людей і розвиток української державності.

Поет щиро захоплювався сатирою Салтикова-Щедріна, художньою майстерніс­тю І. Буніна, О. Толстого. Глибоко знав російське мистецтво й театр. Все це давало Маланюку творче натхнення. З упевненістю можна сказати, що український поет — людина з багатогранною ерудицією, широким діапазоном світової культури.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 144 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz