ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 36
Гостей: 36
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Ліризм як особливість романтичного стилю (за романом Ю. Яновського «Вершники»)

I.      Лірико-романтична течія в українській літературі. (Ю. Яновський та О. Дов­женко є зачинателями лірико-романтичної стильової течії в українській ра­дянській літературі. В їхніх творах гармонійно поєдналися висока культура поетичного слова, романтична піднесеність, експресивність оповіді з масш­табним, аналітичним охопленням реальної дійсності, з глибоким проникнен­ням у сутність людських почуттів.)

II.     Задум твору «Вершники». (За словами автора твору Ю. Яновського: «Мені хотілося повнокровно відобразити всю велич безстрашшя, незабутню герої­ку червоних бійців, що у лютих боях здобували собі право на щастя, вмирали смертю славних за променисте майбутнє...»)

III.     Особливості романтичного стилю Ю. Яновського. (Широке використання умовності, зосередження уваги на небуденних, напружених, драматичних си­туаціях, сильних героїчних характерах. Тяжіння до символічно-узагальнених, алегоричних образів, поетичних узагальнень, виразність деталей. Експресив­ність оповіді, активна присутність авторської особистості, багатство означу- вальної тропіки. Але головним є ліризм як домінуюча стихія, «що живить» увесь твір.)

IV.     Поняття ліризму в художньому творі. (Ліризм є авторським началом у тво­рі, включає в себе ідейно-емоційну оцінку письменника відтворюваних ним подій і явищ. Він тісно пов’язаний із основним його пафосом, взаємозумов- лений невіддільністю цих явищ. Ліризм у творі завжди взаємодіє з епічним, об’єктивним зображенням дійсності. Він досягається також відповідним рит­мом, тональністю, емоційністю. Через це розповідь часто змінюється інтона­ційно: то урочисто-патетично піднесена (у новелах «Подвійне коло», «Ша­ланда у морі»), то психологічно напружена в драматичних ситуаціях («Лист у вічність»), то емоційно спокійна, врівноважена, коли йдеться про далекі мирні часи («Дитинство»). У романі Ю. Яновського немає докладних психологічних характеристик героїв, але й ті лаконічні фрази, які розкривають їх внутрішній світ, є важливим джерелом ліризму «Вершників». Особливість ліризації в стилі роману позначається і на пейзажі. Це не звичайне живописне зображення по­дій, а й вираження емоційного розкриття головної ідеї твору.)

V.       Образи-символи роману. (Так в умовно-символічних образах блакитних веж, листа у вічність, червоної зорі Альдебаран, залізної троянди революції, ство­рених поетичною уявою Ю. Яновського у романі «Вершники», втілилися його особисте бачення і розуміння краси нової людини, краси творення нового суспільства, його оптимістичне передбачення майбутнього для свого народу. У художньому мисленні Ю. Яновського переважає романтично-гіперболізова­не сприйняття реальної дійсності, це пов’язано з несподіваними контрастую­чими асоціаціями. Подібні функції у «Вершниках» виконують і художні деталі.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 333 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz