ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 46
Гостей: 46
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

До оглядового вивчення п’Еси М. Куліша «97»

I.      Сюжет твору М. Куліша «97». (Сюжет твору являє собою фрагменти побутово­го життя українського села під час голоду в Україні 1921—1922 років. У п’єсі немає визначної глобальної дії. Перед читачем проходять картини «в сірень­ких рамцях злиденного, вбогого, та ще й поруйнованого голодом життя. Не­має тут пафосу, блискучих бойових лозунгів... Ворожа сила — куркулі і го­лод — давить людей, валяє на смерть». Так написав у своєму листі до друзів М. Куліш. У трагедії «97» відтворено боротьбу незаможників з голодом, їх всього 97, але вони ідуть до кінця.)

II.     Тема твору. (Показано реалістичне відтворення героїчної боротьби найбідні- шого українського селянства за життя в умовах голоду і розрухи після закін­чення громадянської війни.)

III.     Композиційно-сюжетна побудова твору. (Твір вражає суворою і глибокою правдивістю, події розгортаються кількома сюжетними лініями. Стрижнем сюжету є протистояння двох антагоністичних таборів — незаможників і кур­кулів.)

IV.     Образна система п’єси «97». (Центральний персонаж твору — Мусій Копист­ка — простий трудівник, розумна, обачна людина, тверда, як криця. Колиш­ній наймит, він пройшов нелегку життєву школу, хоч був неписьменний, але умів мислити просто і мудро: «Не помрем, братухо, а коли й помрем, то не всі». Активна роль у розвитку подій твору відведена Серьозі Смику, який ви­криває зрадництво і продажність секретаря сільради Панька, їде в місто з про­ханням надіслати комісію, привозить обмінений на коштовності хліб, однак помирає, не побачивши нового врожаю. Цікаво виписана династія Стоножок: дід Юхим — Іван — Вася, образи, що набувають символічного звучання (ми­нуле, сучасне, майбутнє). З цілої родини Стоножок живим залишається лише Вася, стає секретарем ревкому, уникає разом з Мусієм Кописткою смерті за­вдяки приїзду продармійця з хлібом. Окремо автор виводить образи Рибаль- чанських куркулів Гирі та Годованого, які намагаються провокаціями та під­купами підірвати авторитет місцевої влади.)

V.     Жанрові особливості твору. (За жанром п’єса «97» соціально-побутова драма, в якій рушійною силою суспільних подій виступає знедолений, але не скорений народ. Мова персонажів ніби вихоплена з уст простого люду, яскраво індиві­дуалізована.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 145 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz