ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 44
Гостей: 44
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Щоденник» 0. Довженка - взірець власних думок та переживань письменника

I.      «Щоденник» — символ нескореного духу. (Ці окремо зроблені записи вміщу­ють роздуми митця більше ніж за десятиліття і розташовані автором у хроно­логічному порядку. Але прочитані разом, є різновидом мемуарної літератури з одного боку, з іншого — самостійним літературним твором.)

II.     Ідейно-тематичне багатство твору. (Усі думки і помисли О. Довженка, вислов­лені у «Щоденнику», глибокі і сповнені філософського осмислення сучасного і майбутнього України, співчуттям до народу у тяжкі для нього роки. Автор гнів­но і саркастично засуджує тоталітарну систему, яка породжувала кар’єристів і підлабузників, людей підозрілих і недовірливих, жити в такій атмосфері творчій, мислячій людині важко, а то й нестерпно. Ще в перші роки війни письменни­ка турбувало, про що стане писати наша література про цей період, бо «...На­род треба возвеличити, й заспокоїти, і виховувати в добрі, бо зла випало на його долю стільки, ...що вистачило б на десять колін...» Митець з болем згадує про занедбані пам’ятники старовини, розбазарювання Києво-Печерської лаври, за­непад музеїв, знищення всього українського: «Країна виховання безбатченків! Безбатченків без роду, без племені. Де ж і рости дезертиру, як не у нас?» Але письменник вірить у свій народ. Його героїзм і безсмертя — ще одна наскрізна тема «Щоденника». О. Довженко згадує про героїчні, звитяжні вчинки від дітей до старих дідів. Схвильований письменник і долею народного вчителя, який за­лежить від волі влади. Тому й не може він забезпечити державі гарну молодь. Щось у країні не так, якщо немає вчителя-взірця, бо «...прокурорів у нас виста­чить на всіх, — не вистачить вчителів, бо загинуть в армії».)

III.     Образ автора у «Щоденнику». (Автор є невіддільним від народу. Він страждає разом з ним. Тому дуже мало знаходимо рядків в його «Щоденнику» про осо­бисте, навіть інтимне. Лише кілька рядків про дружину і вірного друга — Юлію Солнцеву, про свою хворобу та матеріальні нестатки. Перед нами людина з державним мисленням, справжній філософ. О. Довженко постійно змушений жити в Москві, хоча страшно сумує за Києвом, рідною землею. О. Довженко з болем стверджує: «Нема добра на Україні. Мало ми шанувалися. Все думали вимітати залізною мітлою та «калєним» залізом. Та все доказували щось там одне одному».)

IV.     Художні особливості «Щоденника». (Вони включають у себе всі ознаки цьо­го різновиду мемуарної літератури. Це фрагментарність, повтори, звертання, емоційні вислови. Стиль твору суворо-реалістичний, часом романтично-під­несений чи іронічно-саркастичний. Щоб зрозуміти О. Довженка, можна не читати його біографію, — варто прочитати «Щоденник».)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 151 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz